[FILM] Szok w Londynie. Szkocja jednak odłączy się od Wielkiej Brytanii?

2

Scotland independentNajnowsze sondaże wskazują, że większość Szkotów może zagłosować za niepodległością ich kraju. W najnowszym sondażu YouGov osoby będące za niepodległością stanowią aż 51% ogółu głosujących. Okazuje się więc, że przyszłość ponad 300-letniej unii z Anglikami stoi pod znakiem zapytania. Dla przypomnienia – referendum ws. niepodległości Szkocji zostanie przeprowadzone już 18 września 2014 roku.

Poniżej przedstawiam film satyryczny stworzony przez moich studentów w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Kent. Film przedstawia oba głosowania: za niepodległością Szkocji (2014) oraz za wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej (2017).

2 KOMENTARZE

  1. Witam z francuskiej emigracji.
    Nie watpilem iz Szkocja sie- niestety- nie odlaczy… mimo szczerych prob, Londyn przygotowal sie prawie po mistrzowsku do tej gry w demokracje, bo za duzo bylo do stracenia… Ropa, zamek Elki i wiele wiecej.
    Studiowalem Politologie, ale od dawna fascynuja mnie glebsze tematy, tzn kto faktycznie ciagnie za sznurki : Szkoci jednakze tak latwo nie dadza za wygrana, mysle ze to znak czasow a ogolnie system unijny chyli sie ku…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here