Brazylia: „Sukces polskiej transformacji gospodarczej” – seminarium w Goianii

0
W sali konferencyjnej Federacji Przemysłu stanu Goias (Fecomercio) zebrało się 65 biznesmenów zainteresowanych rynkiem polskim.

Ambasada RP w Brasilii, we współpracy z ekipą ekonomiczną rządu stanowego, zrealizowały seminarium na temat możliwości biznesowych w Polsce dla firm ze stanu Goias, które odbyło się 21 maja w stolicy stanu Goianii. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem elity gospodarczej regionu i w 50-osobowej sali konferencyjnej Federacji Przemysłu stanu Goias (Fecomercio) zebrało się 65 biznesmenów zainteresowanych rynkiem polskim. W wydarzeniu wziął również udział stanowy wiceminister ds. Handlu Luiz Medeiros, Prezes Federacji Fecomercio José Evaristo dos Santos oraz inni przedstawiciele rządu.

[nggallery id=67]

Dziennikarz Paweł Rogaliński wygłosił autorską prezentację na temat sukcesu polskiej transformacji gospodarczej, a następnie Ambasador Andrzej Braiter wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za sprawy ekonomiczne w Ambasadzie nakreślili możliwości prowadzenia biznesu z polskimi firmami oraz inwestowania w Polsce. Obecne firmy z Goias zgłosiły swoje poszczególne profile i wachlarz zainteresowań, a kilka z nich wpisało się na listę uczestników misji gospodarczej do Polski. Zainteresowanie naszym rynkiem zgłosili przedstawiciele sektora wydobywczego, producenci kosmetyków, importerzy części samochodowych, dyrektor stowarzyszenia firm IT z regionu oraz władze stanowego przemysłu chemicznego. Prezes Polsko-Brazylijskiej Izby Handlowej zrelacjonował zebranym swoje doświadczenia dotyczące współpracy z polską firmą i prowadzenia jej filii w Brazylii, a także obiecał pomoc i wsparcie wszystkim zainteresowanym naszym rynkiem.

Delegacja Ambasady RP została ugoszczona uroczystym obiadem przez władze stanowe. Po zakończeniu seminarium pracownicy Ambasady RP prowadzili stoisko informacyjne w trakcie koktajlu pożegnalnego dla uczestników, na którym częstowano polskimi produktami spożywczymi i rozdawano materiały informacyjne o naszym kraju.

Źródło: MSZ.gov.pl
http://brasilia.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/sukces_polskiej_transformacji_gospodarczej___seminarium_w_goianii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here