Premier League: Było sobie dwóch trenerów…

0

W 35. kolejce ligi angielskiej czekają nas debry Londynu. Tottenham zagra z Arsenalem, która z drużyn zwycięży?

Po zakończeniu sezonu 2018/2019, wszystko było jasne – Tottenham zajął 4 miejsce w tabeli (z wynikiem 71. punktów), Arsenal 5. miejsce (70 punktów). Eksperci typowali, że rozpoczynający się sezon dla tych drużyn będzie tak samo pozytywny i szczęśliwy jak ten, który minął.

Dziś już wiemy, że obie drużyny, nieco obniżyły swoje loty i ten sezon mogą zaliczyć do średnio udanych. Sporą konkurencją stał się Wolverhampton Wanderers beniaminek, który przed rokiem do Premier League wbiegł niemal szturmem i ochoczo zdominował niektóre zespoły, zwyczajnie zapychając ich z „ciepłej” pozycji angielskich elit.

Jose Mourinho – nowy trener Kogutów, też potrzebuje czasu…

Do nich właśnie może zaliczać się Tottenham i Arsenal. Zwłaszcza, jeśli chodzi o Tottenham zespół, który potrafił zachwycać. Ostatnie słabsze wyniki raczej wynikają ze zmiany nowego trenera, po odejściu Mauricio Pochettino, nowym szkoleniowcem Kogutów w listopadzie 2019 roku został Jose Mourinho. Trener wymagając, ale też taki, który potrzebuje zaaklimatyzowania się w nowym otoczeniu i poznania swoich podopiecznych. Te wyniki jak twierdzą eksperci z każdym dniem będą coraz lepsze.

Mikel Arteta – trener z obiecującą przyszłością…

Podobna sytuacja jest również w Arsenalu, klub również pożegnał się z trenerem – Hiszpanem baskijskiego pochodzenia – Unai Emery, tymczasowo Kanonierów trenował Fredrik Ljungberg, a od końcówki grudnia 2019 roku, posadę trenera objął były kapitan Arsenalu – Hiszpan Mikel Arteta, który dotychczas był asystentem w Manchesterze City i podpatrywał pracę Pepa Guardoli.

Mikel Arteta, urodził się 26. marca 1982 roku w San Sebastian. Był piłkarzem cenionym, chwilami kontrowersyjnym. Grał w wielu klubach od Barcelony, Paris Saint-Germian, Rangers – w którym miał najlepszy okres w karierze, aż po Real Sociedad, Everton i Arsenal, w którym zakończył przygodę futbolową. Dziś powraca do tego klubu w nowej roli.

Arsenal od zawsze słyną z tego, że miał w swoim składzie bardzo młodych piłkarzy, to duża zasługa Akademii Arsenalu, która działa od 1998 roku i szkoli młodzież od 9 do 21 roku życia, którzy później ogrywają się w pierwszym zespole. W chwili obecnej Arsenal posiada piłkarzy z różnych krajów od Hiszpanii, Grecji, Francji, Niemiec, Argentyny, Urugwaju czy Nigerii.

Ciągle jest to klub, w którym piłkarze chcą grać, a kibice mają nadzieje, że ich ukochany klub jeszcze wróci do światowej czołówki. Mikel Arteta, jako młody trener, który niedawno zakończył karierę, dobrze pamięta smak zwycięstwa i z pewnością będzie chciał z tym klubem osiągnąć wiele sukcesów.

Najważniejsze jest, aby dobrze przekazał swoją wiedzę i potrafił się dogadać ze swoimi podopiecznymi. Początki jego pracy wyglądają obiecująco, choć wygrywają rzadko, to nie ponoszą dotkliwych porażek, a najczęściej notują remisy.

Eksperci typują niedzielne spotkanie pomiędzy Tottenhamem a Arsenalem raczej na wyrównanym poziomie, ale obie drużyny mogą jeszcze zaskoczyć…

Poprzedni artykułDzień Niepodległości w USA
Następny artykuł„Między sportową pasją a ‚obywatelskim’ obowiązkiem. Szczecińskie kolarstwo w latach 1945–1960” – Ryszard Stefanik (recenzja książki)
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here