Polacy potrzebują godnej płacy

4

Niestety w Polsce nadal mnóstwo ludzi pracuje i otrzymuje głodowe stawki. Wystarczają one na podstawowe potrzeby, jednak blokują możliwość rozwijania się. Poprzednie rządy nie zrobiły nic, aby pomóc ludziom, aby zwiększyć poziom dobrobytu w Polsce. Zajmowały się wyłącznie swoimi interesami. To samo robi obecny rząd, dla którego ważniejsze jest obsadzenie wszystkich stanowisk po poprzednikach i podporządkowanie sobie całego życia publicznego. A bez godnej płacy, która otworzy drzwi ku perspektywom na rozwój, a także faktycznej możliwości odpoczynku bez martwienia się o to, co będzie jutro, nie będziemy nigdy w stanie powiedzieć, że żyjemy w kraju przyjaznym.

Godna płaca nie jest wymysłem. Ona często warunkuje czy dana osoba może się rozwijać i mieć możliwość polepszenia swojego stanu. Dzisiaj przez nieudolność poprzednich rządów oraz egotyzm i nepotyzm obecnego, nikt nic nie robi, aby rzeczywiście dać ludziom szansę. Pracownik potrzebuje pewności, że pewnego dnia nie przyjdzie komornik odbierający mu dorobek, że pewnego dnia nie będzie miał mieszkania – którego wiele osób nie ma i marzy o tym – że będzie miał zapewnione bezpieczeństwo socjalne. Osoby, które dopiero wchodzą na rynek lub będą wchodzić, będą musiały się zmierzyć z problemami i niskimi stawkami, które mogą nie wystarczyć na własne mieszkanie. A przecież Polska jest w stanie być krajem, w którym każdy człowiek będzie mógł mieć swoje mieszkanie, dobrze płatną pracę i perspektywy na rozwój.

4 KOMENTARZE

  1. Ludzie pracować muszą, ale muszą też godnie żyć, a w obecnej sytuacji Polacy są tego pozbawieni… Czas najwyższy coś z tym zrobić.

  2. Ludzie pracować muszą, ale muszą też godnie żyć, a w obecnej sytuacji Polacy są tego pozbawieni… Czas najwyższy coś z tym zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here