Polacy potrzebują godnej płacy

4
294

Niestety w Polsce nadal mnóstwo ludzi pracuje i otrzymuje głodowe stawki. Wystarczają one na podstawowe potrzeby, jednak blokują możliwość rozwijania się. Poprzednie rządy nie zrobiły nic, aby pomóc ludziom, aby zwiększyć poziom dobrobytu w Polsce. Zajmowały się wyłącznie swoimi interesami. To samo robi obecny rząd, dla którego ważniejsze jest obsadzenie wszystkich stanowisk po poprzednikach i podporządkowanie sobie całego życia publicznego. A bez godnej płacy, która otworzy drzwi ku perspektywom na rozwój, a także faktycznej możliwości odpoczynku bez martwienia się o to, co będzie jutro, nie będziemy nigdy w stanie powiedzieć, że żyjemy w kraju przyjaznym.

Godna płaca nie jest wymysłem. Ona często warunkuje czy dana osoba może się rozwijać i mieć możliwość polepszenia swojego stanu. Dzisiaj przez nieudolność poprzednich rządów oraz egotyzm i nepotyzm obecnego, nikt nic nie robi, aby rzeczywiście dać ludziom szansę. Pracownik potrzebuje pewności, że pewnego dnia nie przyjdzie komornik odbierający mu dorobek, że pewnego dnia nie będzie miał mieszkania – którego wiele osób nie ma i marzy o tym – że będzie miał zapewnione bezpieczeństwo socjalne. Osoby, które dopiero wchodzą na rynek lub będą wchodzić, będą musiały się zmierzyć z problemami i niskimi stawkami, które mogą nie wystarczyć na własne mieszkanie. A przecież Polska jest w stanie być krajem, w którym każdy człowiek będzie mógł mieć swoje mieszkanie, dobrze płatną pracę i perspektywy na rozwój.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLudzka sieć ratowania świata
Następny artykułBrytyjski zespół nową płytą podbija serca słuchaczy
Dawid Wiktor
Dawid Wiktor - aktywista działający na rzecz praw człowieka i praw cyfrowych. Zwolennik przejrzystości instytucji, reformy prawa autorskiego oraz wolności mediów. Członek ruchu obywatelskiego Nowa Alternatywa. Na co dzień zajmuje się informatyką głównie pracując przy projektach. Dodatkowo pasjonat nowych technologii, literatury oraz sztuki uważający również, iż technologia powinna być wykorzystywana do poprawy jakości życia. Aktywnie uczestniczył m.in. w europejskiej inicjatywie obywatelskiej przeciwko TTIP i CETA, a także zaproponował zmiany w europejskiej dyrektywie dotyczącej e-prywatności w trakcie trwania konsultacji związanych z jej nowelizacją. W swoich tekstach podejmuje tematy wolności informacji, praw człowieka, swobód obywatelskich, aktywizmu oraz spraw społeczno-politycznych.

4 KOMENTARZE

  1. Ludzie pracować muszą, ale muszą też godnie żyć, a w obecnej sytuacji Polacy są tego pozbawieni… Czas najwyższy coś z tym zrobić.

  2. Ludzie pracować muszą, ale muszą też godnie żyć, a w obecnej sytuacji Polacy są tego pozbawieni… Czas najwyższy coś z tym zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here