„Piwnica Łódzka” (recenzja restauracji)

0

Piwnica Lodzka„Piwnica Łódzka” to lokal położony w centrum miasta, przy ulicy Sienkiewicza, równoległej do najbardziej znanej ulicy miasta – Piotrkowskiej. Restauracja, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w piwnicy jednej z kamienic. Urządzona jest w prostym stylu, a jasne kolory ścian sprawiają, że nie odczuwamy braku okien i światła dziennego.

Ozdoby wewnątrz restauracji są skromne, ale nadają miejscu swoistego charakteru, a lokal sam w sobie jest czysty i schludny. Jednym z minusów tego miejsca jest zbyt niska temperatura, przez co goście lokalu marzną. Co do samego jedzenia, mam mieszane uczucia. W restauracji byłem jedynym klientem – co jednak nie spowodowało, że czas oczekiwania na zamówione danie był krótszy. Wręcz przeciwnie – na zamówione jedzenie trzeba było czekać wyjątkowo długo.

W pewnym stopniu rozczarowałem się wielkością porcji, która była nieadekwatna do ceny, jaką przyszło zapłacić. Pozytywnie zaskoczyła mnie natomiast sałatka serwowana do obiadu – niepozorny ogórek z musztardą i innymi dodatkami – z pozoru proste, acz bardzo ciekawe połączenie smaków.

Podsumowując, „Piwnica Łódzka” zasługuje na 3+ w szkolnej skali ocen. Obsługa nadrabia pewne niedociągnięcia kuchni, starając się przyjąć klientów jak najlepiej. Dania są dość drogie, nie każdy może więc sobie pozwolić, aby wejść i zjeść obiad z rodziną. Jednak nie skreślam całkowicie tego lokalu z mojej kulinarnej mapy Łodzi – można więc czasem pokusić się o wizytę w tej restauracji. Możliwe, że akurat będzie lepiej, niż w moim przypadku. Jak to mówią: „próba – nie strzelba”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here