Piotr Polk – „Mój Film”. Opowieść o zwykłym człowieku…

0
Fot: Okładka płyty - Piotr Polk "Mój Film".

Druga płyta w dorobku znanego aktora Piotra Polka „Mój film”, jest nastrojowa, szczera i prawdziwa.

Piotr Polk to aktor teatralny, filmowy i serialowy, do tego utalentowany piosenkarz. Urodził się w Kaletach w małym miasteczku niedaleko Częstochowy. Uczył się grać na akordeonie w Lubińcu. Jest absolwentem szkoły filmowej w Łodzi. Od początku swoje aktorskiej kariery śpiewał piosenki Agnieszki Osieckiej i Jerzego Satanowskiego. Wystąpił również II edycji w programu „Jak oni śpiewają”, w którym zajął drugie miejsce.

Jak sam o sobie mówi, jest człowiekiem upartym i bardzo pracowitym. Potrafi śmiało dążyć do celu.

Na pierwszej płycie „Polk In love” śpiewał znane jazzowe klasyki. W drugiej płycie zmierzył się z nowymi kompozycjami, napisanymi specjalnie na potrzeby tego albumu.

Najlepsi autorzy tekstów i kompozytorzy…

Do współpracy Piotr Polk zaprosił jednych z najlepszych kompozytorów i autorów tekstu, są wśród nich Seweryn Krajewski, najbardziej kojarzony wokalista i kompozytor Czerwonych Gitar. Włodzimierz Korcz, który od lat współpracuje z Alicją Majewską a także Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Łukasz Pilch i Romuald Lipko.
Teksty piosenek napisali Marek Dudkiewicz, Jan Wołek i Wojciech Kejne.

Piotr Polk, którego możemy oglądać w rożnych rolach teatralnych i filmowych, gdzie gra różnych bohaterów, schodzi ze sceny teatralnej i wchodzi na scenę muzyczną, pokazując prawdziwego siebie. Człowieka szczerego, normalnego i skromnego, który z bagażem doświadczeń łapie dystans do siebie i świata.

O czym jest „Mój film”?…

„Mój film” – nie opowiada o rolach teatralnych czy filmowych, a o własnym życiu Polka, o kobietach, błędach, szczęściu i spełnieniu. Płyta ta jest nastrojowa, przy której można odpocząć, pomarzyć, zrelaksować się. To mieszanka jazzu i swingu, w której Piotr Polk czuje się najlepiej. To słuchać w każdym dźwięku i piosence wykonanej na tej płycie.

Tytułowa piosenka „Mój film” do której słowa napisał Marek Dudkiewicz, a kompozycją muzyki zajął się Seweryn Krajewski to jedna z najpiękniejszych piosenek na tej płycie.

„Kosmiczny piątek”, to pierwszy utwór, który rozpoczyna płytę, bardzo trafnymi słowami „Na początek – dobry piątek”, choć można uważać, że krążek należy słuchać wyłącznie w piątek, po ciążki tygodniu pracy, zapewne można a nawet trzeba posłuchać w inny dzień tygodnia. Słowa do tej piosenki napisał Jan Wołek, a muzykę Włodzimierz Korcz.

„Nasze sprawy”
to przepiękna kompozycja Jarosława Kukulskiego, dźwiękowo weselsza od utworu „Nie pamiętaj mnie” również jego autorstwa. Do obydwu utworów tekst napisał wspomniany Jan Wołek.

„Czekoladki”, do których ponownie słowa napisał Jan Wołek, muzykę Krzesimir Dębski. To utwór o czekoladkach słów. W ogóle teksty na tej płycie są proste, jakoś nie bardzo skomplikowane, ale mówione wprost, nad którymi warto się czasem zastanowić.

Natomiast utwór numer 2 – „Jesień złota” (słowa Jan Wołek, muzyka: Romuald Lipko), w której pada dzień tygodnia tym razem nie piątek, a sobota „Jesień złota i znów sobota (…) po robocie, po kłopotach. Zluzuj sobie smycz”. To kolejny utwór Polka, który zabiera nas w podróż, po przez wszystkie utwory aż do „Walizki” i ostatniej piosenki „Jest świetnie” (słowa: Jan Wołek, muzyka: Włodzimierz Korcz), gdzie udowadnia, że pomimo trudów i samotności, można nie czuć się samotnym.

Album „Mój Film” to 10 nowych kompozycji, płyta zawiera przepiękne zdjęcie Piotra Polka wykonane przez Pawła Pyrza, oraz wywiad z Piotrem Polkiem w rozmowie przeprowadzonej przez Małgorzatę Terlecką – Reksnis. Gratka dla fanów Piotra, płyta zawiera również DVD – nagranie koncertu z 2010 roku w Sandomierzu, a na niej piosenki z pierwszej płyty „Polk in Love”.

„Mój Film” choć opowiada o zwykłym człowieku, to z całą pewnością jest on niezwykły…

Data premiery: 21.01.2011 r.

Piotr Polk „Mój Film”- Tracklista:

1. Kosmiczny piątek
2. Jesień złota
3. Nasze sprawy
4. Czekoladki
5. Mój film
6. Ósma doba tygodnia
7. Walizka
8. Twój eden
9. Nie pamiętaj mnie
10. Jest świetnie

DVD: Koncert w Sandomierzu

1. Mack The Knife
2. On The Sunny Side Of The Street
3. All The Way
4. Ain’t That A Kick In The Head
5. Always On My Mind
6. Fly Me To The Moon
7. It’s De-Lovely
9. What A Wonderful World
10. Friends
11. Smile
12. Learnin’ The Blues
13. L.O.V.E.
14. For Once In My Life

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here