Pierwsza pomoc w Piotrkowie Trybunalskim

0

bezpieczenstwo na drodzePiotrkowskie Stowarzyszenie HDK Krwinka w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. Jak przypomina, pierwsza pomoc oznacza wstępne zaopatrzenie poszkodowanego i jego zabezpieczenie do czasu przybycia służb ratowniczych lub do czasu zgłoszenia się do punktu pomocy doraźnej czy lekarza pierwszego kontaktu.

Pierwsza pomoc to nie tylko prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ale także umiejętność radzenia sobie z codziennymi sytuacjami, takimi jak zranienia, niewielkie oparzenia, czy urazy kończyn bez konieczności angażowania zespołów ratownictwa medycznego, które mogą być potrzebne osobom znajdującym się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Obowiązek udzielenia pomocy spoczywa na każdym z nas, niezależnie od przebytego szkolenia.

Reguluje to art.162 kk, §1. który mówi:

„Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Żeby nauczyć się i wiedzieć więcej, przy Piotrkowskim Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi „KRWINKA” powstaje Koło Wolontariatu, gdzie młodzież będzie mogła uczyć się pierwszej pomocy, a także propagować ideę honorowego oddawania krwi i rejestracji dla dawców szpiku, a także Społeczna Akademia Bezpieczeństwa do której będą mogły należeć wszystkie osoby zainteresowane szkoleniami z pierwszej pomocy oraz pokazami. Za Społeczną Akademię Bezpieczeństwa odpowiadać będą wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Zapraszamy do współpracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here