Europa: Apel od ratowników medycznych

1

falckRatownicy medyczni wystosowali do wszystkich bez wyjątku prośbę, która nikogo nic nie kosztuje. Nawet nie wymaga ruszenia się z miejsca. Za to, jeśli ich posłuchamy, możemy uratować życie swoje lub bliskiej nam osoby.

Ratownicy medyczni, którzy interweniują na miejscu wypadków, napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z bliskimi poszkodowanych. Dlatego, zaproponowali, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, lub inne posobne infromacje. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.

1 KOMENTARZ

  1. A gdyby każda osoba miała ze sobą w dokumentach i w komórkach wpisane te niezbędne dane. Drukowanymi literami wypisane i zawsze przy sobie , oczywiście osoby do kontaktu tak zapisane to tez ważne. Informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, lub inne posobne informacje – proszę o wymienienie jakie inne podstawowe informacje byłyby niezbędne , bo te wymienione już na swojej kartce informacyjnej mam zawsze przy sobie i w notatniku komórce, i mam przy licencji TV przy drzwiach wejściowych w organizerze na dokumenty.(kiedyś była tam tablica do przypinania kartek),

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here