Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Polacy w mocnej grupie…

0
Fot: Logo Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Egipt 2021.

Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Polacy zagrają w grupie B z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią.

To już dwudzieste siódme Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Jest to oficjalny międzynarodowy turniej organizowany przez IHF, który ma na celu wyłonienie najlepszej drużyny na świecie.

Po raz pierwszy w turnieju wystąpi 32 zespoły, automatycznie do Mundialu zakwalifikowała się Dania, jako mistrz świata z 2019 roku i Egipt jako gospodarze, resztę zespołów o udział w turnieju walczyło w kontynentalnych eliminacjach.

Wybór organizatora nie był łatwy, bowiem swoją kandydaturę do organizacji tego turnieju złożyli: Francja, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Egipt a także Polska. Ostatecznie Międzynarodowa Federacja ogłosiła, że Mistrzostwa Świata 2021 będzie organizować Egipt.

To już drugi raz kiedy Egipt organizuje ten turniej, debiutował w 1999 roku.

Mocna grupa na Mundialu…

Polacy zagrają w grupie B razem z Hiszpanią, Brazylią i Tunezją. Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata grała już 15 razy. Jak oceniają eksperci to trudna grupa.

Hiszpania zakwalifikowała się na te mistrzostwa drugą sukcesu jaki wywalczyła na Mistrzostwach Europy w 2020 roku, zajmując pierwsze miejsce. Brazylia w Mistrzostwach Ameryki 2020 zdobyła drugie miejsce. Natomiast Tunezja podobnie jak Brazylia wywalczyła drugie miejsce w Mistrzostwach Afryki 2020. Polacy zakwalifikowali się na Mundial tzw. „dziką kartą”.

Od 2017 roku, kadra Polski została mocno odmłodzona, dołączyło wówczas wielu młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy dzisiaj stanowią o sile zespołu. W tych mistrzostwach nie pozostają jednak bez szans. To pokazują choćby ostatnie grudniowe i styczniowe mecze.

Ostatnie mecze bardzo optymistyczne…

Podopieczni Patryka Rombla zagrali m.in. w Turnieju Trzech Narodów z Algierią i Rosją. Oba mecze wygrali – pierwszy 24:21 (11:11), drugi 25:23 (12:11).

Styczeń również dla Biało – Czerwonych rozpoczął się bardzo dobrze – od wygrania w meczu wyjazdowym w Eskisehir z Turcją 29:24 (15:12) w eliminacjach Mistrzostw Europy 2022.

Wyróżniającymi zawodnikami w meczu byli m.in. Arkadiusz Moryto, który zanotował 6 trafień, Tomasz Gębala również 6 rzutów celnych, Szymon Sićko (4 bramki) oraz Maciej Gębala, Michał Daszek i Maciej Pilitowski – zanotowali po 3 trafienia. Warto dodać, że bramkarz Piotr Wyszomirski bronił znakomicie.

Ostatnie wygrane mecze napajają optymizmem przed meczami na Mistrzostwach Świata. Jeśli tylko Biało – Czerwoni zagrają skrupulatnie i z wiarą w zwycięstwo na pewno im się uda wyjść z grupy. Trzymamy mocno kciuki!


Mecze Polski w grupie B:
Mecz Tunezja – Polska – Piątek, 15.01.2021 r., godz: 21:30,
Mecz Polska – Hiszpania – Niedziela, 17.01.2021 r., godz: 21:30,
Mecz Brazylia – Polska – Wtorek, 19.01.2021 r., godz: 21:30.

Poprzedni artykułDonald Trump. Pierwszy taki prezydent
Następny artykułMarzyła mi się kariera kolarza. Autobiografia Karola Czejarka, cz. 7
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here