Męski makijaż – obalanie mitów czy kicz?

0

Współcześnie coraz większa liczba mężczyzn kompleksowo dba o siebie i swój wygląd, co pewnie kilkadziesiąt lub nawet kilkanaście lat temu było zupełnie nie do pomyślenia. Świat mody nieustannie kreuje nowe trendy, zarówno w kwestii mody, jak i fryzury czy makijażu. W dzisiejszych czasach faceci mogą korzystać choćby z usług oferowanych przez barber shopów, ale… nie tylko.

Coraz bardziej popularny staje się męski makijaż, czyli pojęcie, które już na starcie odstrasza wiele osób. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że część z nich do dziś preferuje wizerunek samca alfa, silnego i dzielnego, nie zaś umalowanego i wystrojonego. Czasy się jednak zmieniają, a makijaż dla mężczyzn znajduje coraz więcej zwolenników.

Męski makijaż, czyli wieloletnie tradycje

Dla wielu osób może okazać się zaskoczeniem fakt, że już wieki temu mężczyźni korzystali z malowania twarzy, aby ukryć jej niedoskonałości. Wizerunek surowego i często delikatnie zaniedbanego faceta spowszechniał dopiero w poprzednim stuleciu. Dziś mężczyźni decydują się na makijaż przede wszystkim na ślubach oraz podczas imprez, gdzie sztuczne oświetlenie nie eksponuje go tak bardzo.

Celem makijażu dla mężczyzn jest ujednolicenie cery oraz odpowiednie podkreślenie i uwydatnienie wyjątkowych rysów twarzy danego faceta. Jest to szczególnie istotne podczas wspomnianego wcześniej ślubu, kiedy elegancki ubiór oraz perfekcyjnie wymodelowana fryzura mogą w pewien sposób uwypuklić niedoskonałości twarzy. Ślub to wyjątkowy dzień i niepowtarzalne wydarzenie dla każdego mężczyzny, a ogromna liczba zdjęć oraz nagrań determinuje potrzebę idealnego wyglądu.

Rzecz jasna, męski makijaż od wielu lat sprawdza się w przypadku aktorów, czyli osób występujących na deskach teatru, w telewizji czy w kinach, a także członków formacji kabaretowych, dziennikarzy telewizyjnych oraz muzyków estradowych. To właśnie makijaż czyni ich twarze tak doskonałymi.

Łamanie stereotypów czy niemęskość?

Paradoksalnie, zdaniem wielu, męski makijaż czyni faceta niezbyt… męskim. Warto mieć jednak świadomość, że tego typu zabieg kosmetyczny nie ma nic wspólnego z szeroko pojętym, tradycyjnym, nachalnym make-upem. Makijaż wcale nie musi uczynić mężczyzny metroseksualnym, a często wręcz przeciwnie – ma on służyć wydobyciu esencji męskości, doskonale sprawdzając się przy okazji wszelkiego rodzaju uroczystości.

Należy pamiętać, że codzienny męski makijaż nadal nie należy do zbyt powszechnych zabiegów kosmetycznych, a jego przeznaczeniem są przede wszystkim właśnie śluby i imprezy podobnego kalibru, szczególnie takie, które odbywają się w zamkniętych przestrzeniach. Zmęczenie, błędy i podrażnienia odniesione podczas procesu golenia, różnego rodzaju niedoskonałości skóry – mężczyźni również lubią dobrze czuć się we własnym ciele, dlatego makijaż często bywa najlepszym rozwiązaniem.

Makijaż, czyli konieczność doboru kosmetyków

W tej kwestii męski makijaż niczym nie różni się od swojego kobiecego odpowiednika – właściwy wybór kosmetyków to kwestia elementarna i kluczowa. Sypki puder, korektor, bezbarwne błyszczyki oraz szare lub brązowe ołówki do podkreślania brwi to zdecydowanie najbardziej popularne i prawdopodobnie najistotniejsze elementy wyposażenia kosmetyczki każdego entuzjasty podobnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Krzyklablog.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here