Marek Sierocki przedstawia „I Love Espańa”. Hiszpański hit za hitem…

0
Marek Sierocki przedstawia "I Love Espańa". Fot: Okładka płyty.

Marek Sierocki przedstawia różne albumy z serii „I love…”. Hiszpańskie utwory podbijają serca polskich słuchaczy.

Marek Sierocki jest znanym dziennikarzem muzycznym. A na albumach z serii „Marek Sierocki przedstawia I love…” proponuje składaki z samymi światowymi hitami.

Z tej serii zostały wydane już m.in. „I Love Italia”, „I Love France”, „I Love Polska” (w kilku wersjach), „I Love Film”, romantyczne „I Love Ballads”, taneczne „I Love Party”. Jak również warto wrócić do wspomnień z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na płytach „I Love 60’”, „I Love 70’”, „I Love 80’” i „I Love 90’”.

W kolekcji również inne ciekawe składanki.

Taneczne i romantyczne piosenki hiszpańskie…

Dla polskich słuchaczy hiszpańskie przeboje choć znane i lubiane, nie goszczą w polskich domach tak często jak te skoczne i rytmiczne hity włoskie.

Marek Sierocki na płycie „I Love Espańa” prezentuje dwa albumy (pierwszy zawiera 17 piosenek, drugi 18.).
Znalazły się na niej takie przeboje jak wszystkim dobrze znana „Makarena” z 1995 roku, wykonana przez Los Del Rio. „Bamboleo” śpiewana przez Gipsy Kings. Jak również „La Bamba” najbardziej znana piosenka z 1991 roku, w wykonaniu Gipsy Vagabonds.

Najstarsza piosenka, która zagościła na tej płycie jest piosenka „El porompompero”, pochodząca z 1960 roku, zaśpiewana przez Manolo Escobar. Natomiast najmłodszą piosenką jest „Espiritu Santo” z 2010 roku, którą śpiewają Delafe y Las Flores Azules, często można ją usłyszeć w polskich rozgłośniach radiowych.

Hiszpańskie eurowizyjne przeboje i inne…

Zarówno na jednej CD jak i na drugiej znalazły się utwory Julio Iglesiasa „Moliendo Cafe” i „Quiero”. Na piosenkach Iglesiasa wychowują się kolejne pokolenia, do dziś jest on ulubieńcem damskiej publiczności.

Ale dla mężczyzn też znalazła się ulubienica, do której z pewnością należy Jeanette, jej głos do dziś jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie. A piosenki „Porque Te Vas?” i „El Muchacho De Los Ojos Tristes”, brzmią fantastycznie i uzupełniają tą płytę o kolejne wartościowe piosenki.

Pamiętacie serial „Majka”? – do piosenki „Porque Te Vas?”, powstał polski tekst „Nie pytaj mnie”, a piosenkę do czołówki „Majki” śpiewała Ala Boratyn.

Starsze pokolenia na pewno pamiętają Eurowizję z roku 1968, gdzie królowała piosenka „La, La, La” w wykonaniu Massiel, oraz drugi „eurowizyjny” przybój z 1973 roku „Eres Tu”, śpiewany przez Mocedades.

Taneczna „Viva El Amor!” w wykonaniu Paola & Chiary, wydana w roku milenium. Drugą składankę kończy piosenka „Y Viva Espania” z roku 1988, brawurowo wykonana przez Manolo Escobar.

To tylko kilka świetnych hiszpańskich przebojów, ale na albumie „I Love Espańa”, można znaleźć więcej radosnych, tanecznych hitów, które na stałe powinny zagościć w polskich domach.

Widać, że Marek Sierocki przygotowując tą płytę, bardzo starannie wybrał piosenki, to słychać w każdym utworze zgromadzonym na tej składance. Starsze hity przeplatane z tymi nowszymi, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie…

Data premiery: 5.08.20116 r.


Marek Sierocki przedstawia „I Love Espańa” – Tracklista:
CD1:
1. Jeanette – Porque Te Vas
2. Julio Iglesias – Moliendo Café
3. Los Del Rio – Macarena
4. Azucar Moreno – Solo Se Vive una Vez
5. Gipsy Kings – Bamboleo
6. El Chato – Loco Loco
7. Ivan – Fotonovela
8. Paola & Chiara – Viva El Amor!
9. Gipsy Vagabonds – La Bamba
10. Che Sudaka – Cella Luna
11. Delafe y Las Flores Azules – Espiritu Santo
12. Giulia Y Los Tellarini – Barcelona
13. Maria Dolores Pradera – Me Ha Dicho la Luna
14. Manolo Escobar – El Porompompero
15. Raffaella Carrů – Festa (Fiesta)
16. Baccara – Granada
17. Mocedades – Amor de Hombre

CD2:
1. Los Indios Tabajaras – Maria Elena
2. Pop Tops – Mamy Blue (En EspaĄol)
3. Jeanette – El Muchacho De Los Ojos Tristes
4. Massiel – La, La, La
5. Mocedades – Eres Tú
6. José Velez – Romántica
7. Antonio Flores – Alba
8. Los Manolos – Amigos para Siempre
9. Peret – Borriquito
10. Miguel Bose – Amante Bandido
11. Ivan – Baila
12. Gipsy Kings – Djobi, Djoba
13. El Chato – Que Bonita Eres
14. Azucar Moreno – Bandido
15. Baccara – Cara Mia
16. Julio Iglesias – Quiero
17. Raffaella Carrů – En el Amor Todo Es Empezar (A far l’amore comincia tu)
18. Manolo Escobar – Y viva Espańa

Poprzedni artykuł„Spotkanie kolarskich pokoleń” w Szczecinie
Następny artykułPohela Boishakh, czyli bengalski Nowy Rok
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here