Mamma Mia! Here We Go Again–Przebojowa płyta z piosenkami ABBY

0
Fot: Okładka płyty "Mamma Mia! - Here We Go Again"

Mamma Mia! Here We Go Again – to sundtrack z muzycznego filmu „Mamma Mia! Here We Go Again”. Znane przeboje szwedzkiej grupy ABBA, zaśpiewane w nowoczesnym brzmieniu.

Zarówno pierwsza część filmu „Mamma Mia!” jak i album z piosenkami z tego filmu, okazał się wielkim hitem, dlatego 10 lat później, producenci zdecydowali się na kontynuację tego fantastycznego musicalu (pierwsza część powstała w 2008 roku).

Dwa tygodnie przed premierą drugiej części filmu „Mamma Mia!”, do dobrych sklepów muzycznych trafia krążek z muzyką z tego musicalu. Po raz kolejny aktorzy grający w tym filmie zmierzyli się z największymi przebojami zespołu ABBA. Nad produkcją tego krążka czuwał Benny Andersson z ABBY.

Na płycie można usłyszeć 18 przepięknych piosenek w nowoczesnych aranżacjach.

Polska premiera filmu „Mamma Mia! Here We Go Again”, odbyła się 27 lipca. W obsadzie ponownie zobaczyliśmy Meryl Streep, Amandę Seyfried, Dominica Coopera, Pierce’aBrosnana, Colina Firtha, StellanaSkarsgårda, Julie Walters i Christine Baranski. To właśnie oni podczas pierwszej części skradli telewidzom i słuchaczom serca.

Nowi aktorzy…

Do drugiej części filmu dołączyli do nich Lily James, Cher, Andy Garcia,Alexa Davies, Josh Dylan, Jeremy Irvine, Hugh Skinner oraz JessicaKeenanWynn. To dzięki tym aktorom film zyskał świeżość, a płyta nowe fanatyczne głosy.
Pierwszym singlem promującym składankę stała się piosenka „When I Kissed The Teacher” wykonywane przez Lily James i zespół The Dynamos.

Aktorka Lily James, która podbiła serca publiczności filmową postacią w Kopciuszku, zyskała sporą popularność, również jej warunki głosowe zostały docenione, śpiewa aż w 11 piosenkach.

Brzmi bardzo podobnie do Amandy Seyfried. Na pierwszej płycie Amanda śpiewała całą piosenkę „I have a dream”, w drugiej części również pojawia się ten przebój, ale już z głosem Lily James. Obydwie wersje piosenki warte posłuchania.

Dla fanów piosenki „Waterloo”, która w pierwszej części filmu była wykonywana, zabrakło je na soundtracku, w drugim już się pojawiła.

„Mamma Mia!” – to najbogatszy film musicalowy…

Pierwsza część „Mamma Mia!” to najbogatszy filmowy musical wszech czasów. Album sprzedał się w ilości 7,7 mln egzemplarzy na całym świecie, natomiast w serwisach cyfrowych zanotował około 406 mln streamów. Grupa ABBA to jeden z najsłynniejszych popowych zespołów na świecie. Szwedzcy artyści sprzedali ponad 385 mln płyt na całym świecie.

Wszystkie osiemnaście piosenek zaśpiewanych na tym albumie, są godne polecenia. Nowe aranżacje i głosy sprawiają, że właśnie takich płyt chce się słuchać. I w tych piosenkach można czasem cofnąć się do dawnych czasów…


Mamma Mia! Here We Go Again – Tracklista:

1. When I Kissed The Teacher – (Lily James, Jessica Keenan Wynn, Alexa Davies & Celia Imrie)
2. I Wonder (Departure) – (Lily James, Jessica Keenan Wynn & Alexa Davies)
3. One Of Us – (Amanda Seyfried& Dominic Cooper)
4. Waterloo – (Hugh Skinner & Lily James)
5. Why Did It Have To Be Me ? – (Josh Dylan, Lily James & Hugh Skinner)
6. I Have A Dream – (Lily James)
7. Kisses Of Fire – (PanosMouzourakis, Jessica Keenan Wynn & Alexa Davies)
8. Anadante, Andante – (Lily James)
9. The Name Of The Game – (Lily James)
10. Knowing Me, Knowing You – (Jeremy Irvine, Lily James, Pierce Brosnan& Amanda Seyfried)
11. Angel Eyes – (Julie Walters, Christine Baranski& Amanda Seyfried)
12. Mamma Mia – (Lily James, Jessica Keenan Wynn & Alexa Davies)
13. Dancing Queen – (Pierce Bronsnan, Christine Baranski, Julie Walters, Colin Firth, StellanSkarsgard, Dominic Cooper & Amanda Seyfried)
14. I’ve Been Waiting For You – (Amanda Seyfried, Christine Baranski& Julie Walters)
15. Fernando – (Cher & Andy Garcia)
16. My Love, My Life – (Lily James, Meryl Streep & Amanda Seyfried)
17. Super Trouper – (Całaobsada)
18. The Day Before You Came – (Meryl Streep)

Premiera: 13.07.2018 r.

Mamma Mia! Here We Go Again – „When I Kissed the Teacher” (Lyric Video)
https://www.youtube.com/watch?time_continue=71&v=BWnKGYnuE8o

When I Kissed The Teacher – lyric
https://www.youtube.com/watch?v=t5K5qRehhNw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here