Łódzkie świętuje prezydencję Grecji

2

Edward-Dwurnik2Województwo łódzkie po raz kolejny ugości najznamienitsze osobistości świata biznesu i polityki przy okazji celebracji prezydencji Grecji w Radzie Unii Europejskiej w Pałacu Chojnata w Białej Rawskiej.

Ekscelencja Tasia Athanasiou, wicepremier Grzegorz Kołodko, kwestor PE Lidia Geringer de Oedenberg, aktorka Beata Tyszkiewicz i inni przedstawiciele środowisk biznesowych, kultury, społeczności lokalnych, samorządowcy, politycy i dziennikarze spotkają się przy okazji celebracji prezydencji Republiki Grecji w Radzie Unii Europejskiej. Wyjątkowa impreza odbędzie się 12 kwietnia w zabytkowym, pięknie odrestaurowanym Pałacu Chojnata w Białej Rawskiej, nazywanym również perłą architektury województwa łódzkiego.

Uroczystość organizowana w Pałacu Chojnata ma za zadanie podkreślenie rangi państw przewodniczących Unii Europejskiej, stymuluje wzajemne kontakty oraz pobudza współpracę gospodarczą i kulturalną. Poprzednie Celebracje cieszyły się dużym zainteresowaniem korpusu dyplomatycznego, reprezentantów parlamentu, przedsiębiorców i liderów opinii publicznej.

– Spotkanie to pozwoli wykazać, że perspektywy długofalowego rozwoju regionu i polepszenia jakości życia mieszkańców są ściśle związane z polityką całej Unii Europejskiej, a poznanie sposobu tworzenia tej polityki zmieni sposób myślenia i nastawienie osób, które stanowią w danym regionie czynnik opiniotwórczy – tłumaczy Krzysztof Malarecki, pomysłodawca, organizator celebracji prezydencji w Pałacu Chojnata i właściciel obiektu. Celebracje mają charakter imprezy społeczno-kulturalnej, proeuropejskiej, mają na celu zwiększyć możliwości współpracy na szczeblu międzynarodowym i regionalnym pomiędzy krajami UE, zaprezentować firmy zainteresowane zainwestowaniem w regionie oraz wpłynąć na wymianę doświadczeń.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej Celebracji będą m.in. jej ekscelencja Tasia Athanasiou, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg członek Prezydium Parlamentu Europejskiego i poseł Republiki Grecji w PE, Grzegorz Kołodko i Beata Tyszkiewicz.

Celebracja to nie jedyna impreza sygnowana przez Krzysztofa Malareckiego. Przedsiębiorca, euroentuzjasta, działający aktywnie na rzecz integracji, rozwoju i regionalnego (Malarecki kandyduje do europarlamentu z ramienia Platformy Obywatelskiej jako kandydat bezpartyjny) przygotowuje m.in. Festiwal Jabłka promujący rozwój sadownictwa w regionie, jak również konferencje i wydarzenia mające na celu szeroko zakrojoną promocję regionu łódzkiego. Zależy mu na przywróceniu dawnej roli łódzkiego na mapie Polski, wsparciu turystyki, sadownictwa, lokalnych producentów, przyciągnięciu inwestorów i działaniu na rzecz rozwoju i popularyzacji kultury.

Warto przypomnieć, iż we wrześniu 2013 roku w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się wystawa z okazji pięciolecia celebracji Prezydencji w Radzie UE obchodzonej w Pałacu Chojnata. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów Edwarda Dwurnika a także koncert zespołu Axoum Duo wykonującego na marimbach utwory m.in. Fryderyka Chopina. Zdjęcia z tej uroczystości przedstawiam poniżej:

[nggallery id=40]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here