Liga Narodów: mecz Polska – Portugalia. Rewanż za Euro 2016

0
Reprezentacja Polski. Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione!

Na Stadionie Śląskim przeciwnikiem Biało-Czerwonych w Lidze Narodów będzie mistrz Europy – Portugalia. Jak zakończy się to spotkanie?

Na zmodernizowanym Stadionie Śląskim przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Portugalia. Mistrz Europy z 2016 roku. W Lidze Narodów w swoich pierwszych meczach tych rozgrywek, obie ekipy zagrały z Włochami.
Liga Narodów ma częściowo zastąpić mało znaczące mecze towarzyskie.

Podopieczni Jerzego Brzęczka zremisowali z kadrą z Włoch 1:1 (1:0), po golu Piotra Zielińskiego w 40 minucie. Spotkanie to nie było najgorsze w wykonaniu polskich piłkarzy, jednak nie pokazali oni swoich stu procentowych możliwości. Gdyby nie remis, mecz zapamiętany byłby jako lepszy. Dla Włochów bramkę z rzutu karnego w 71 minucie zdobył Jorginho.

Do reprezentacji Polski wrócił Mateusz Klich. Grę dostał również Arkadiusz Reca, oraz zadebiutował Rafał Pietrzak. Warto zwrócić uwagę na młodego i już dobrze zapowiadającego się Jana Bednarka.

Portugalia pokonała Włochów 1:0. W składzie zabrakło Cristiano Ronaldo, który został zwolniony z wrześniowych spotkań reprezentacji. Będzie jednak gotowy na mecz z Polską.

Mecz Polska – Portugalia – Tak było podczas Euro 2016…

Zapowiada się ciekawe spotkanie, kibice ciągle mają w pamięci mecz podczas ćwierćfinału Mistrzostw Europy, gdzie Biało – Czerwoni zmierzyli się z portugalskimi piłkarzami. Dla przypomnienia mecz ten rozpoczął się dla nas znakomicie po bramce Roberta Lewandowskiego zdobytej w drugiej minucie spotkania. W 33. wyrównał na 1:1 Renato Sanches. Wynik ten utrzymał się do regulaminowego czasu gry i dogrywki. Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły kto trafi do półfinału. Jako jedyny pomylił się Jakub Błaszczykowski, co otworzyło Portugalii drogę do półfinału, a później finału, w którym zmierzyli się z reprezentacją Francji i po golu zdobytym przez Edera w 109 minucie – Portugala została mistrzem Europy.

Mecz Polska – Portugalia rozegrany zostanie 11 października, natomiast już 14 października ponownie zmierzymy się z Włochami tym razem w Chorzowie. Jeśli Azzurrich zagrają tak jak w pierwszym meczu z Polską, jest duża szansa na wygranie tego spotkania…

Mecze towarzyskie…

Po meczu Polski z Włochami w Lidze Narodów, kadra Biało-Czerwonych zagrała kilka dni później w meczu towarzyskim z Irlandią. Oglądaliśmy na boisku skład rezerwowych piłkarzy, którzy dostali szansę gry z orzełkiem na piersi. W bramkę stanął Wojciech Szczęsny. W pierwszym składzie wyszedł Krzysztof Piątek piłkarz, który ma talent, ale musi jeszcze go oszlifować. Na ostatnie 10 minut pojawił się Przemysław Frankowski, który gdyby grał więcej minut pokazałby się z jeszcze lepszej strony.

Mecz Polska – Irlandia zakończył się remisem 1:1 (0:1). Aiden O’Brien strzelił bramkę w 53 minucie, natomiast Mateusz Klich wyrównał w 86 minucie.

Następny mecz towarzyski czeka nas w Gdańsku 15 listopada z reprezentacja Czech. A kilka dni później (20.11), ponownie w Lidze Narodów zmierzymy się z reprezentacja Portugalii tym razem w Guimaraes.