Liga Mistrzów: Ćwierćfinał: Atletico Madryt z większym doświadczeniem…

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzów RB Leipzig zmierzy się z Atletico Madryt, która z drużyn trafi do półfinału?

Na starcie tegorocznej Champions League, nikt nie wyobrażał sobie, że rozgrywki Ligi Mistrzów będą zawieszone na ponad cztery miesiące. Pandemia pokrzyżował wiele planów, również piłkarzom.

W sierpniu zostały dokończone mecze w 1/8 finału, następnie bardzo szybki ćwierćfinał, półfinał i finał i to wszystko rozegrane w jednym miesiącu. Jest to coś wyczerpującego do piłkarzy, którzy dopiero, co zakończyli sezon w swoich ligach.

RB Leipzig – spełniają marzenia…

RB Leipzig młody zespół, który najpierw zaczarował Bundesligę a potem szturmem wszedł do Ligi Mistrzów, pierwsze dwa sezony dla tego zespołu nie były łatwe, ale dziś jest to drużyna zdecydowanie lepsza z szerszą kadrą i nieco większym doświadczeniem.

Dojście do ćwierćfinału to jest już pewnego rodzaju spełnienie marzeń, bowiem chyba sami zawodnicy nie spodziewali się tego. Tym bardziej, że więcej uwagi skupiali na grze w Bundeslidze. A Champions League, była miłym dodatkiem.

Trener Julian Nagelsmann, jako młody trener również zdobywa doświadczenia na tym etapie rozgrywek. I nawet jeśliby przegraliby z Atletico Madryt z pewnością zaliczą ten sezon do udanych.

Atletico Madryt z większym doświadczeniem…

Atletico Madryt jest bardziej utytułowaną drużyną i mocniejszą. Chociaż przez ostatnie dwa lata, nie potrafią zdobyć żadnego trofeum.

Drużyna, która była zwykle kojarzona ze szczelną obroną teraz słynie z bardzo dobrych napastników są wśród nich Joao Felix, Diego Costa, Victor Vitolo, Alvaro Morata, Thomas Lemar czy wychowanek Atletico młodziutki Sergio Camello. Pojawienie się na boisku tych piłkarzy sprawia, że na murawie jest różnorodnie, bo piłkarze tworzą wybuchową mieszankę.

Trener Diego Simeone jest doświadczonym trenerem, który ma na swoim koncie wiele tytułów zdobnych, jako trener m.in. mistrzostwo Argentyny oraz wiele wyróżnień zdobnych z Atletico, ostatni finał Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016 przegrany z Realem Madryt po rzutach karnych 5:3 (1:1 (1:1, 1:0)). Teraz tylko musi sobie przypomnieć smak zwycięstwa.

Eksperci oceniają, że ten sezon Ligi Mistrzów może zakończyć się dużym powodzeniem, bo w ćwierćfinale trafili na nieco słabszą drużynę, chociaż głodną sukcesów. Wydaje się jednak, że na tym etapie rozgrywek to doświadczenie i spokój jest wartością nieocenioną, której niemieckiej drużynie może zabraknąć.

Jednak o tym, która z drużyn zagra z półfinale, zdecydują ostatnie minuty meczu.

Poprzedni artykułBarbara Szubert: „…przyszli po mnie w sobotę 12 grudnia o godzinie 23:30”
Następny artykułUrzędowe autorytety a mistrzowie
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here