Karczma Rzym w Kiermusach (recenzja)

0

Karczma Rzym Kiermusy„Karczma Rzym” w Kiermusach nawiązuje do legendy o Panu Twardowskim, który właśnie tam miał się spotkać z Mefistofelesem. Prócz niej, w niedalekiej odległości znajdują się inne wyjątkowe atrakcje: Muzeum Oręża Polskiego (które po prostu trzeba zobaczyć!), Ostoya Żubra, historyczna granica czy Miejsce Mocy.

Jak zapewnia właściciel karczmy na swojej stronie internetowej: „Karczma Rzym Stolica Kuchni Sarmackiej zaskoczy Państwa nie tylko wyśmienitym smakiem przygotowywanych tu potraw ale także cenami:

zupa ( 10 zł)
drugie danie ( 30 zł)
deser ( 15 zł)
kawa lub herbata ( 5zł)”

I rzeczywiście karczma bardzo pozytywnie zaskakuje – przede wszystkim pysznymi daniami. Menu nie jest zbyt rozbudowane (jest przekazywane w formie ustnej i są tam jakieś 2-3 pozycje), ale za to mamy pewność, że wszystko, co zamówimy, jest świeże i najwyższej jakości. Obsługa nie zawsze jest miła. Mnie obsługiwała kelnerka, która miała chyba gorszy dzień – była zamknięta w sobie, nieprzyjemna. Mimo to restaurację oceniam wysoko, na szkolną czwórkę z plusem. Serdecznie polecam więc ten lokal jako obowiązkowy punkt na turystycznej i kulinarnej mapie Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here