Jaki krawat kupić?

0

Panowie wbrew pozorom mają do wyboru szeroką gamę akcesoriów, które pozwalają na nadanie stylizacjom klasy. Moda męska rozwija się coraz prężniej i obecnie nie jest tak ograniczona, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Stale pojawia się coraz więcej nowości, a dodatki tradycyjne są w ciekawy sposób modyfikowane. Na rynek nieustannie trafiają też kolejne wzory poszetek, spinek do mankietów, pasków do spodni, czy też krawatów, niewątpliwie cieszących się największym zainteresowaniem.

Krawaty w ostatnich latach przeżyły swoistą metamorfozę. I choć bardziej konserwatywni panowie, ceniący sobie elegancję i tradycję, wciąż znajdą modele w klasyczne prążki czy też wzory geometryczne, coraz więcej jest odważnych mężczyzn, stawiających na oryginalność. Mężczyźni przebojowi, lubiący eksperymentować z dodatkami, mogą wybrać na przykład popularne, wąskie „śledziki”, charakteryzujące się jednakową szerokością na całej swojej długości.

Ważnym aspektem jest również kolorystyka, która powinna być dopasowana zarówno do danej okazji, jak i usposobienia danego mężczyzny. Współczesne krawaty nie ograniczają się już jedynie do klasycznej czerni, odcieni szarości, beżu, granatu i innych podstawowych kolorów. Wiodące firmy odzieżowe proponują barwy bardziej żywiołowe, odważne, które stale zyskują na popularności i nadają wybranej stylizacji charakteru.

Kierując się wyborem krawatu musimy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd i kolorystykę, ale także na jego jakość oraz materiał, z jakiego został on wykonany. Możemy wybierać pomiędzy dodatkami wykonanymi z jedwabiu, bawełny, czy też microfibry. Należy pamiętać, że dobór dobrego materiału zapewnia odporność na zagniecenia, przez co cały ubiór prezentuje się znacznie korzystniej. Co równie ważne: tylko krawaty starannie wykonane – z odpowiednio dopasowaną i wszytą wkładką – zapewnią właściwe uwiązanie oraz elegancki wygląd węzła, przez co lepiej układają się na koszuli.

Wydawać by się mogło, że krawat to nic wielkiego, tylko prosty dodatek do męskiego ubioru. Wbrew pozorom wybór nie jest łatwy i należy zwrócić uwagę na szereg wspomnianych wcześniej czynników. Gdy jednak zastosujemy się do powyższych porad, z pewnością znajdziemy odpowiedni krawat, który będzie swoistą wizytówką naszej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here