Garnitur – jak go odpowiednio dobrać?

0

Garnitur to część garderoby, którą dobieramy na lata. Dlatego trzeba uważnie dopasować do swojej sylwetki wszystkie elementy tego stroju. Nie ma wątpliwości, że mężczyzna nie wyda kilku tysięcy złotych na coś, co nie będzie mu odpowiednio służyć.

Marynarka – kluczowy dobór
Marynarka dodaje charakteru całemu strojowi wyjściowemu mężczyzny. Poza muchą / krawatem oczywiście. Jednakże jej dobór wymaga najwięcej zachodu. Wybierzmy prawidłową wielkość. Nie chcemy przecież, by po zapięciu na materiale pojawiały się fałdki i zagięcia. Pamiętajmy o jej odpowiednim kształcie w ramionach. Nie chodzi tu tylko o rozmiar, ale również o kształt, który sprawi, że odpowiednio przylegać będzie do naszego naturalnego zarysu barków. Obok – kołnierzyk. Ten powinien stykać się z kołnierzykiem koszuli, a klapy marynarki – przylegać do klatki piersiowej. Pamiętajmy też o niezbyt długich rękawach. Nie po to zaopatrzyliśmy się w eleganckie, przepiękne spinki do mankietów, aby je teraz przysłaniać. Koszula musi wystawać spod marynarki.

Niby proste – spodnie
Tutaj mężczyźni stają się nagle wyluzowani – co może być trudnego w doborze spodni? Często kupują za długie, nie zwracając w ogóle uwagi na ten mankament. Jest to jednak błąd. Warto pamiętać, aby końcówka nogawki sięgała cholewki buta z przodu, a z tyłu nie była na nim oparta. Nie jest to wymysł zupełnie bezzasadny. Ta technika ma na celu uniknięcie brzydkiego zaginania się materiału, tworzeniu załamań. Doda to stylizacji bardziej estetycznego charakteru i uczyni nogi zgrabnymi, nie poszerzając ich niepotrzebnie.

Koszula
Dobór koszuli jest akurat najmniejszym problemem podczas kompletowania stroju, gdyż te nosimy również na co dzień i wiemy, czego się spodziewać. Pamiętajmy tylko o tym, że należy dopasowywać je do reszty stroju. Koszula frakowa do garnituru wyglądać będzie kiepsko, a mucha wymaga specjalnego kołnierzyka. Istnieją różne rodzaje krojów: custom, regular i slim fit – w zależności od budowy ciała kupującego. Mała rada – w młodzieżowych sieciówkach można oczywiście znaleźć naprawdę ładne koszule za pół darmo. Cóż z tego, gdy ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Polecam zatem zdecydować się mimom wszystko na bawełnę i droższy produkt. Można wydać 200 złotych raz, albo 80 złotych pięć razy – co kto woli.

Szyty na miarę
W przypadku dużych wymagań właściciela garnituru lub „problematycznej” sylwetki, można zdecydować się na szycie garnituru na miarę. Cena takiego przedsięwzięcia jest oczywiście o wiele wyższa niż w przypadku kupowania gotowych elementów stroju. Możemy jednak doprowadzić do spełnienia wszystkich naszych wymagań i uzyskać strój wyjściowy na lata (zakładając, że nasza sylwetka nie zmieni się zbyt diametralnie). Tak, czy inaczej – jest w czym wybierać!

kamilwrzos.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here