"Dzień dla Życia" w Piotrkowie Trybunalskim

0

Stowarzyszenie Honorowych Dawcow Krwi KrwinkaSpołeczna Akademia Bezpieczeństwa działająca przy Stowarzyszeniu Honorowych Dawców Krwi „Krwinka” zorganizowała 15 marca w Piotrkowie Trybunalskim (województwo łódzkie) akcję honorowego dawstwa krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień dla Życia”. Organizatorzy, jako przedstawiciele Piotrkowa Trybunalskiego, przyłączyli się do akcji ogólnopolskiej, organizowanej przez Martynę Kaczmarek z Warszawy.

Chęć oddania krwi zgłosiło 17 osób i tyle zostało zarejestrowanych, jednak zgodnie z decyzją lekarza krew oddało 12 osób (w sumie 5,4 litra krwi). Organizatorzy rozdawali również Karty Życia. Wypełniony i noszony w portfelu dokument poświadcza, że dana osoba, w przypadku swojej śmierci, zgadza się na pobranie organów.

pobieranie krwi„Dzień dla Życia” to projekt, który został zainicjowany przez Martynę Kaczmarek – studentkę Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dziewiętnastolatkę, której pasją i celem w życiu jest pomaganie innym. Cała inicjatywa polega na szerzeniu idei dzielenia się sobą i jest skierowana do uczniów szkół średnich oraz wyższych. Polega na:
– oddawaniu krwi
– rejestracji w banku szpiku kostnego
– podpisywaniu oświadczeń o chęci oddania narządów po śmierci

Są to trzy możliwości, dzięki którym możemy pomóc, a często też uratować życie drugiej osobie. „Dzień dla Życia” zakłada również organizację szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, oraz wykładów, prelekcji na temat zdrowego odżywiania i trybu życia. Ta inicjatywa, po zaledwie roku działalności, została wyróżniona w konkursie „Zwykły Bohater” organizowanym przez TVN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here