„Don Vincenzo” – recenzja włoskiej restauracji w Rochester

0

Don Vincenzo RochesterRestauracja-pizzeria włoska „Don Vincenzo” (donvincenzo.co.uk), mieszcząca się w Rochester (w Wielkiej Brytanii) przy ulicy High Street 108-110, prowadzona jest przez imigrantów z rejonu Półwyspu Apenińskiego. Pozytywne opinie znajomych zachęciły mnie do odwiedzenia lokalu.

Niestety, już na samym początku czekało mnie rozczarowanie – wystrój wnętrz w niczym nie przypominał klimatu gorącej Italii, świeżych oliwek i złotego, skąpanego w morzu słońca. „Surowe”, jasne ściany z kilkoma obrazkami z regionu musiały wystarczyć. Obsługa niestety również pozostawiała wiele do życzenia. Kelner, który przez przypadek wylał dzbanek wody na jednego z klientów, nawet nie zadał sobie trudu, by w jakiś sposób naprawić bądź zrekompensować szkody. Widocznie uznał, że słowo „przepraszam” wystarczy mężczyźnie w mokrym garniturze…

Dania były smaczne, choć w dość wygórowanych cenach. Na koniec zaszokował mnie jeszcze sposób rozliczenia z klientami. Kelner wystawił bowiem jeden, wspólny rachunek dla dziesięciu osób i powiedział klientom, aby sami wyliczyli między sobą, ile pieniędzy powinien zapłacić każdy ze wskazanej grupy klientów. Goście lokalu w końcu sobie poradzili, ale niezręczna, żenująca wręcz sytuacja, jakiej dopuściła się włoska restauracja, powoduje, że nie można jej ocenić wyżej, niż na szkolną trójkę -.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here