„Don Vincenzo” – recenzja włoskiej restauracji w Rochester

0

Don Vincenzo RochesterRestauracja-pizzeria włoska „Don Vincenzo” (donvincenzo.co.uk), mieszcząca się w Rochester (w Wielkiej Brytanii) przy ulicy High Street 108-110, prowadzona jest przez imigrantów z rejonu Półwyspu Apenińskiego. Pozytywne opinie znajomych zachęciły mnie do odwiedzenia lokalu.

Niestety, już na samym początku czekało mnie rozczarowanie – wystrój wnętrz w niczym nie przypominał klimatu gorącej Italii, świeżych oliwek i złotego, skąpanego w morzu słońca. „Surowe”, jasne ściany z kilkoma obrazkami z regionu musiały wystarczyć. Obsługa niestety również pozostawiała wiele do życzenia. Kelner, który przez przypadek wylał dzbanek wody na jednego z klientów, nawet nie zadał sobie trudu, by w jakiś sposób naprawić bądź zrekompensować szkody. Widocznie uznał, że słowo „przepraszam” wystarczy mężczyźnie w mokrym garniturze…

Dania były smaczne, choć w dość wygórowanych cenach. Na koniec zaszokował mnie jeszcze sposób rozliczenia z klientami. Kelner wystawił bowiem jeden, wspólny rachunek dla dziesięciu osób i powiedział klientom, aby sami wyliczyli między sobą, ile pieniędzy powinien zapłacić każdy ze wskazanej grupy klientów. Goście lokalu w końcu sobie poradzili, ale niezręczna, żenująca wręcz sytuacja, jakiej dopuściła się włoska restauracja, powoduje, że nie można jej ocenić wyżej, niż na szkolną trójkę -.

Poprzedni artykuł"Electoral fraud" – short student film
Następny artykułPolska emigracja do Madrytu: dawniej i dziś
Paweł Rogaliński
Dr Paweł Rogaliński jest politologiem, medioznawcą, filologiem oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). W 2021 roku obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rozprawę doktorską pt. "Model polityka popularnego w komunikacji politycznej w państwach anglosaskich". Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here