Czym jest pokój zagadek? Odkrywamy Mysterious Room w Łodzi (recenzja)

2

Chcesz się rozerwać, ale masz już dość paintballa, lunaparków, kin, kręgielni? Wszystko to nie dostarcza już oczekiwanych emocji i wieje nudą? Na szczęście w Polsce dużą popularność zdobywa ciekawa alternatywa. Czym są pokoje zagadek? Przeczytajcie koniecznie!

Polska przeżywa prawdziwy wysyp miejsc, w których wraz z grupą znajomych możemy przeżyć prawdziwą przygodę, sprawdzić swoje zdolności kombinowania i składania faktów, a także przekonać się o własnej kreatywności. Popularne pokoje zagadek, czy też „escape room’y”, bo o nich mowa, to świetna, stosunkowo nowa i coraz bardziej popularna forma spędzania wolnego czasu. Jest ona zdecydowanie nietuzinkowa, gdyż z własnej woli dajemy się zamknąć w pomieszczeniu, z którego droga do wyjścia prowadzi przez liczne łamigłówki i tajemnice, a klamka po prostu nie istnieje. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, aby ponownie ujrzeć światło dzienne.

Postanowiłem, wraz z grupą przyjaciół, właśnie w ten niebanalny sposób spędzić piątkowy wieczór. Wybraliśmy się do największego tego typu miejsca w Polsce –Mysterious Room przy ulicy Sienkiewicza 55 w Łodzi ( pokojezagadki.pl ) – posiadającego osiem tajemniczych pokoi o łącznej powierzchni 300 m2. Już sam wygląd budynku z zewnątrz wprowadza nas w klimat tajemnic i przypomina nieco dom strachów z parków rozrywki. Zabytkowa, ciemna kamienica, w której znajdują się pokoje zagadek, porośnięta jest bluszczem, co nadaje miejscu wyjątkowego charakteru.

Co ciekawe, siedziba Mysterious Room, znajdująca się na pierwszym piętrze budynku, urządzona została w bardzo nowoczesny sposób. W poczekalni, utrzymanej w charakterystycznej fioletowo-szaro-niebieskiej kolorystyce, możemy posilić się pyszną kawą, herbatą lub zimnymi napojami, które pobudzą nasze komórki mózgowe do intensywnego myślenia. Bez błyskotliwości nie ma bowiem szans wydostać się z pokoju. Jeśli mamy ochotę, podczas czekania na rozpoczęcie właściwej rozrywki możemy potrenować nasz spryt grając w różnego rodzaju gry logiczne bądź przy tradycyjnej partyjce szachów.

Obsługa pokoi zagadek przy Sienkiewicza 55 to istny skarb – ludzie kreatywni, sympatyczni i przede wszystkim niezwykle twórczy. Wprowadzają oni graczy w zagadkowy świat, tłumacząc wszystkie zasady oraz zapewniając pomoc w sytuacjach zwątpienia. Wszystko z uśmiechem na twarzy i szczerą chęcią zagwarantowania pozytywnych emocji każdemu uczestnikowi zabawy. Po zakończonej rozgrywce każda ekipa ma możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia, które, za zgodą graczy, jest następnie publikowane na fanpage’u lokalu.

Pokój, który wybraliśmy, to kopalnia Morii, znana ze słynnej trylogii „Władca Pierścieni” J. R. R. Tolkiena. Biorąc pod uwagę niezwykle realistyczne dekoracje i wykonanie pokoju, w którym byliśmy, a także zakładając, że każdy inny pokój jest wykonany z podobną precyzją, dbałością o szczegóły i starannością, muszę przyznać, że jest to swego rodzaju współczesne dzieło sztuki. Wszelkie atrybuty, idealnie wpasowujące się w dany pokój, nadają tajemniczego klimatu, wprowadzając graczy w świat fantazji.

Z kopalni Morii, w której byliśmy, udało nam się wydostać na niecałe 5 minut przed końcem gry. Cały czas towarzyszyła nam spora dawka adrenaliny. Presja czasu, liczne, trudne do rozwiązania zagadki i ciągłe poszukiwanie drogi wyjścia, dają ogromną satysfakcję wszystkim uczestnikom. Udział 3-4 osób w tego typu rozrywce to gwarancja udanej zabawy i świetnej gry zespołowej.

Mysterious Room ma nam do zaoferowania aż 8 pokoi, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: fani trylogii Tolkiena, tak jak my, mogą przenieść się w mroczny świat krasnoludzkiego królestwa. Z kolei miłośnicy gier komputerowych mają możliwość poczuć się jak prawdziwi uczestnicy gry Half-Life, natomiast jeśli ktoś uwielbia przygody Indiany Jonesa, ma niepowtarzalną okazję wcielić się w skórę głównego bohatera i przenieść do dżungli, by odnaleźć tajemniczy skarb. Chętni mogą też utożsamić się ze słynnym londyńskim detektywem – Sherlockiem Holmesem, podążyć śladami Różowej Pantery, przeżyć wyścig z czasem, bądź też cofnąć się do ciekawych lat PRL-u. Możliwości jest mnóstwo, a naprawdę warto!

Same pochwały, żadnych minusów? Chyba zawsze znajdą się jakieś wady. Jedną z nielicznych, słabszych stron pokoju, w którym przebywaliśmy w cztery osoby, był fakt, iż dość szybko wzrosła temperatura powietrza, więc warto byłoby zadbać o silniejszy nawiew. Ogólnym minusem tego typu rozrywek jest zaś ich wysoka cena. I choć tego typu zabawa nie należy do najtańszych, zdecydowanie jest warta swoich pieniędzy. Od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje zaszaleć i doradzam, aby tę chwilę szaleństwa wykorzystać właśnie na wejściówkę do pokoju tajemnic, takiego, jak odwiedzona przez nas Moria.

Podsumowując, Mysterious Room w Łodzi, a także inne pokoje zagadek w całej Polsce, to świetna propozycja, by razem ze znajomymi spędzić czas inaczej niż zwykle. Jeśli wszelkie inne rozrywki nie dostarczają już takich emocji, jak niegdyś, to warto spróbować czegoś nowego. Godzina wspólnej zabawy i główkowania nad tym, by wydostać się ze swoistej pułapki, to ciekawa odmiana od innych form rozrywki, niesamowita dawka emocji, a także możliwość przeniesienia się w czasie i przestrzeni do światów z naszych ulubionych filmów i książek.

Dodatkowo zapewniona jest też oczywiście satysfakcja, gdy, dzięki udanej pracy całego zespołu przyjaciół, uda nam się uciec z potrzasku. Jeśli jednak by się nie udało, jest to tylko kolejny powód, by ponownie odwiedzić pokój zagadek i zmierzyć się z tajemnicami, które w sobie kryje.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here