Colmar Woluwe w Brukseli – recenzja restauracji

0

Colmar WoluweRestauracja Colmar Woluwe mieści się przy Bld. de la Woluwedal 71 w Brukseli w zabytkowym, belgijskim dworku. Byłem tam na lunchu razem z przyjaciółmi z Parlamentu Europejskiego.

Ewidentnym plusem restauracji jest zabytkowe miejsce, tworzące wyjątkowy klimat. Obsługa, również dość miła i uczynna, starała się jak najlepiej obsłużyć gości. Gdy więc belgijski kelner zorientował się, że ma do czynienia z Polakami, zaczął używać polskiego nazewnictwa potraw – zamiast więc polecać francuski „saumon”, polecał po prostu „łososia”.

Ja zamówiłem żeberka z grilla, frytki i sałatkę. Co ciekawe, zimne przekąski, deser i napoje dostępne były w formie szwedzkiego stołu. Wszystko podane bardzo schludnie, estetycznie i szybko.

Niestety są też i minusy restauracji. Wszelkie zimne przekąski (m.in. ślimaki) czy desery (np. truskawki) były przechowywane w niskich temperaturach, przez co były zmrożone na kość. Żeberka z kolei, choć sporawych rozmiarów, okazały się nieco przypalone. I choć nie było widać przypalonego mięsa, ich smak jednoznacznie na to wskazywał. Do minusów restauracji zaliczyć też należy jej położenie daleko od centrum miasta, przez co staje się ona niedostępna dla większości turystów.

Ocena restauracji to szkolne 3+. Z pewnością obsługa i miejsce jako takie zachęcają do odwiedzin, ale z drugiej strony Bruksela ma wiele innych, ciekawych miejsc kulinarnych, które równie dobrze warto odwiedzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here