Colbie Caillat – „Christmas In The Sand” – Radosna świąteczna płyta

0
Fot: Okładka płyty: Colbie Caillat - "Christmas In The Sand".

„Chistamas In The Sand” to muzyczna propozycja Colbie Caillat, w sam raz na świąteczne wieczory.

„Christmas In The Sand” to pierwsza świąteczna płyty w dorobku amerykańskiej wokalistyki Colbie Caillat, która swoją popularność zyskała dzięki przebojowi „Bubble”, który znalazł się na jej pierwszej płycie pt: „Coco”.

Na drugiej płycie „Breakthrough” zaśpiewała razem z Jasonem Mrazem piosenkę „Lucky”, która również w Polsce stała się wielkim hitem. Jej piosenki są pogodne i radosne dlatego często producenci filmów wykorzystują je w swoich produkcjach, zwłaszcza w końcówkach z happy endem, tak było m.in. w filmie „Oświadczyny po Irlandzku” – gdzie usłyszeliśmy piosenkę „You Got Me” i „Listy do Julii”, gdzie ponownie mogliśmy usłyszeć wspomniany przebój „You Got Me” jak również „What if”.

Świąteczne duety Colbie Caillat…

Na świątecznej płycie „Christams In The Sand” znalazło się 12 utworów w tym 4 premierowe piosenki. Nad produkcją płyty czuwała Colbie Caillat wraz ze swoim tatą Kenem Caillat.

Do współpracy wokalistka zaprosiła kilku znanych wokalistów, z którymi zaśpiewała znane klasyki amerykańskie. „Merry Christmas Baby” zaśpiewała wspólnie z Bradem Paisleyem, to piosenka na rozpoczęcie składanki.

Utwór numer 4 „Baby It’s Cold Outside”, w której towarzyszył jej Gavin Degraw, to śpiewano-mówiony spacer świąteczny.

Piosenka numer 5 „The Christmas Song” to jedna z najpiękniejszych świątecznych ballad, w której Colbie śpiewa z Justinem Youngiem. I ostatni duet na tej płycie to song numer 7 „Every Day Is Christmas”, równie radosna piosenka z głosem Jasona Reeves, który świetnie współgra z głosem Colbie.

Numer 11 „Happy Christmas”, to jedna z czterech nowych świątecznych propozycji, wymagającym słuchaczom na pewno przypadnie do gustu.

Na zakończenie płyty jedna z najstarszych piosenek „Auld Lang Syne”, jest to szkocka melodia ludowa, jej tekst powstał w 1788 roku i jest tłumaczony na wiele języków. Słowa można przetłumaczyć jako „Dawny czas”, odpowiednik tej melodii z polskim tekstem brzmi „Pieśń pożegnalna (Ogniska już dogasa blask)”, często śpiewana przez harcerzy.

Wymarzona na świąteczne wieczory…

Tytułowa piosenka „Christmas In The Sand”, to Boże Narodzenie na piasku. I to dosłownie, bowiem każdemu święta kojarzą się z obdarowywaniem prezentów, Mikołajem, choinką i mnóstwem śniegu, ale dla Colbie, która święta spędzała w Kalifornii, kojarzą się inaczej z dniem spędzonym na plaży z dużą ilością słońca. Do tego utworu powstał również video clip.

Kiedy słucha się tego albumu po raz pierwszy odnosi się wrażenie, że te piosenki w nowszych aranżacjach, zaśpiewane radośnie z jasnym głosem piosenkarki, nie kojarzą się z takim stricte Bożym Narodzeniem, że to jest płyta „na każdy dzień”, a nie na święta, ale kiedy się jej posłucha ponownie, można odnaleźć w niej nutę świąteczną.

Colbie Caillat chciała pokazać, że święta nie muszą kojarzyć się ze śniegiem, a przede wszystkim ze słońce. I taka jest też ta płyta radosna, pogodna i wzruszająca. I z pewnością zimowe święta spędzone w towarzystwie „Christmas In The Sand” będą słoneczne.

Colbie Cailla „Christmas In The Sand” – Tracklista:

1. Merry Christmas Baby
2. Santa Baby
3. Christmas in the Sand
4. Baby It’s Cold Outside
5. The Christmas Song
6. Santa Claus Is Coming To Town
7. Every Day Is Christmas
8. Silver Bells
9. Winter Wonderland
10. Mistletoe
11. Happy Christmas
12. Auld Lang Syne

Data premiery: 30.10.2012 r.

Colbie Caillat – Christmas In The Sand (teledysk).

Poprzedni artykułMEDyARTE – polska fundacja o światowych ambicjach
Następny artykułŻyczenia z Niemiec z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here