Bundesliga: VfL Wolfsburg z dużą precyzją

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 32. kolejce ligi niemieckiej Wolfsburg zagra z Union Berlin, która z drużyn wygra?

Powoli sezon 2020/2021 w Bundeslidze dobiega końca, przed nami zostało już tylko trzy kolejki do rozegrania.
Jedno z najciekawszych spotkań czeka nas w 32. kolejce, Wolfsburg zmierzy się z Union Berlin. Wolfsburg zajmuje trzecie miejsce w tabeli (57 punktów), a jego rywal ósme miejsce (46 punktów).

VfL Wolfsburg z dużą precyzją…

Eksperci podkreślają, jak bardzo solidną i rzetelną drużyną stał się Wolfsburg. Minionym sezon zakończył na pozycji 7 w tabeli z wynikiem 49 punktów. Wówczas wywalczyli awans do eliminacji Ligi Europy.

Oglądają Wilki w rywalizacji z innymi zespołami, można dostrzec dużą precyzję i stabilizację. Trener Oliver Glasner próbuje grać systemem 1-3-5-2 chociaż w trakcie gry to się zmienia mimo tego pewien poziom zostaje zachowany.

Trener Glasner potrafi rozmawiać ze swoimi piłkarzami, co przekłada się na lepsze wyniki w grze. Ma do dyspozycji dość dobry i skoncentrowany zespół. Warto zwrócić uwagę na Wouta Weghorsta, który w minionym sezonie zdobył 16 bramek (czwarte miejsce w klasyfikacji Króla Strzelców) oraz 3 asysty był też jedną z tych walecznych osób w zespole, które zdobyły najwięcej żółtych kartek aż 7 (Maximilian Arnold zdobył ich 8). W tym sezonie Weghorst zaliczył już 20 trafień do bramki.

Wyróżniającym zawodnikiem jest też Renato Steffen i wspomniany Maximilian Arnold. Warto dodać, że w zespole z Wolfsburga gra też Polak – Bartosz Białek, reprezentant Polski U-21. W kadrze narodowej przeszedł wszystkie szczeble od kadry U-15 do U-21. Ostatni jego polski klub to Zagłębie Lubin. W sierpniu 2020 roku podpisał czteroletni kontrakt z Wolfsburgiem.

Union Berlin – coraz bardziej zaskakuje…

Eksperci oceniali, że drugi sezon dla Union Berlin będzie nieco trudniejszy. Dla tego zespołu awans w minionym sezonie do pierwszej Bundesligi był już sporym sukcesem, a utrzymanie w niej prawie jak marzenie. W minionym sezonie zajęli 11 miejsce z wynikiem 41 punktów. W tym sezonie ku zdziwieniu wszystkim prezentują się dość dobrze, aktualnie zajmują 8 miejsce w tabeli zdobyli wspomniane 46 punktów.

Eksperci zastanawiali się jak zespół z Belina poradzi sobie bez Rafała Gikiewicza, który przeszedł do Augsburga. Przez wielu był uważany za kluczową postacią berlińskiego zespołu, który już zapisał się w jego historii.

Dużym plusem dla zespołu było ponowne pozyskanie Maxa Kruse, który przed rokiem odszedł z Werderu Brema, ostatnio był też zawodnikiem Fenerbakce Stambuł. Mimo tego jest dużym wzmocnieniem Unionu i jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy. W tym sezonie zdobył już 10 bramek czyli tyle samo co Thomas Mϋller z Bayernu Monachium.

Trener Urs Fischer, Szwajcarki szkoleniowiec, zanim trafił do Bundesligi pełnił funkcję trenerem w szwajcarskich klubach (FC Zϋrich, FC Thun i FC Basel). Był tam trenerem docenianym i lubianym. Dziś próbuje ten szwajcarski styl przenieś na niemieckie boiska, na początku z różnym skutkiem, ale teraz wygląda to dużo lepiej. Niewątpliwie Union z tego sezonu może być zadowolony a w nadchodzącym sezonie snuć coraz to większe plany.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Wolfsburgu a Union Berlin, eksperci oceniają na korzyść Wolfsburga choć Union na pewno powalczy…

Poprzedni artykuł„Wszystko (…), co istotne, zaczęło się dla mnie 20 lipca 1944 roku na terenie Chełma”
Następny artykułJózef Chełmoński – malarz, reprezentant realizmu
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here