Bundesliga: Hertha potrzebuje lidera a Stuttgart – stabilizacji…

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 4. kolejce ligi niemieckiej Hertha Berlin zagra ze Stuttgartem, która z drużyn zdobędzie komplet punktów?

Sezon 2020/2021 w Bundeslidze rozpoczął się na dobre. Pierwsze rozegrane mecze już pokazują kto w przerwie wakacyjnej odrobił zadania domowe, a kto będzie musiał nadrabiać zaległości.

Hertha Berlin – potrzebuje lidera…

Hertha Berlin, która miniony sezon zakończyła na 10. miejscu (zdobyła 41 punktów). Musi w tym sezonie mocno napracować się, aby wrócić do czołówki najlepszych zespołów Bundesligi. Oczekiwania jak co sezon względem tego zespołu są bardzo duże. Niestety letnie przygotowanie do sezonu pokazuję więcej rozczarowań niż jasnego punktu. Ale zawsze warto mieć nadzieję, na poprawę sytuacji w klubie. Bo oprócz oczekiwań, klub dysponuje sporymi pieniędzmi i piłkarzami w których warto uwierzyć. Co prawda brakuje w zespole mentora, kogoś kto by pociągnął grę do przodu i był liderem.

Takim liderem mógłby zostać Krzysztof Piątek, który swoje pierwsze występy w nowym klubie pewnie wyobrażał sobie inaczej. Na początku był graczem rezerwowym, przez koronawirusa, mecze były rozgrywane bez publiczności więc odchodził kolejny plus w klubie, ale Krzysztof jako ambitny piłkarz nie poddał się i wskoczył do pierwszej jedenastki.

Ten sezon ma być dla niego lepszy niż miniony, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie goli, jeżeli nie będzie oddawał celnych strzałów na bramkę, trener Bruno Labbadia, będzie musiał poszukać nowego napastnika.

Trener Bruno Labbadia, 54-letni Niemiec, jest uznawany za jednego z najlepszych trenerów w Bundeslidze, który potrafi budować zespół od podstaw. Udowadnia to podczas swojej pracy w Berlinie, pod jego wodzą, Hertha bez problemu utrzymała się w lidze, zajmując wspomniane 10. miejsce. Choć jest to dobry trener, to nie udało mu się jeszcze zdobyć żadnego trofeum jako trener. Aby zdobyć jakieś trofeum z Herthą będzie musiał się mocno natrudzić, aby ten zespół zaczął grać jak dawniej…

Stuttgart – szuka stabilizacji…

Chciałoby się powiedzieć, że sytuacja w Stuttgarcie wygląda inaczej, lepiej niż w Berlinie, ale niestety ona nie odbiega zbytnio od tej panującej w Hertha. Może jest trochę bardziej stabilniejsza, a letnie przygotowanie wyglądało lepiej niż w Berlinie.

To na czym klub ze Szwabii będzie skupił się w tym sezonie to na spokoju i przede wszystkim utrzymaniu w lidze. Bowiem awansowali oni z 2. Bundesligi i chcieliby w tej pierwszej pozostać jak najdłużej (to marzenie niemal każdego zespołu). Nie jest to zespół mocny, ale może on pokazać się z lepszej strony w meczach z rywalami, którzy grają na podobnym poziomie co Czerwoni.

Hertha Berlin ma Krzysztofa Piątka, a Stuttgart ma innego Polaka – Marcina Kamińskiego. Obrońca z każdym meczem zapowiada się coraz lepiej. Warto na niego więcej stawiać, reprezentant Polski ma nadzieję, że w pierwszej Bundeslidze zagra lepiej niż przed sezonem.

Trener Pellegrino Materazzo, Amerykański trener, który ma coraz większą rzeszę fanów, awans do pierwszej Bundesligi już stawia go w pozycji wygranego trenera. A kibice chcieliby aby ich ukochany zespół ze Stuttgartu odnosił sukcesy jak chociażby 13 lat temu, kiedy po raz ostatni odnieśli zwycięstwo i zostali mistrzami Niemiec. Do tego jest długa droga, ale Materazzo jest trenerem z ambicjami.

Eksperci typują wynik spotkania na korzyść Herthy, chociaż Stuttgart może zaskoczyć. Przede wszystkim ten mecz dla polskich kibiców będzie ciekawy pod względem grających w nich dwóch Polaków…

Poprzedni artykułCzy Ziemia pomieści wszystkich ludzi?
Następny artykułPłot Chestertona, czyli o co chodzi konserwatystom
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here