Bundesliga: Bayern Monachium podejmie Bayer Leverkusen

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 12. kolejce ligi niemieckiej Bayern Monachium zagra przeciwko Bayerowi Leverkusen. Kto będzie zwycięzcą w tym spotkaniu?

To już dwunasta kolejka Bundesligi, coraz bliżej końca rundy jesiennej w sezonie 2016/2017. Na Allianz Arenie Bayern Monachium zagra przeciwko Bayerowi Leverkusen. Trzy poprzednie wizyty drużyny z Nadrenii Północnej – Westfalii na tym stadionie kończyły się jej porażkami.

Liderem – beniaminek Rasen Ballsport Leipzig…

Szanse na odniesienie sukcesu w tym meczu też są niewielkie. Bawarczycy co prawda stracili już kilka cennych punktów, ale w ważnych meczach rzadko zawodzą. Prawdą jest też, że po jedenastu kolejkach w ostatnim przegrany meczu z Borussią Dortmund, musieli oddać pierwsze miejsce Rasen Ballsport Leipzig.

Co dla większości jest sporym zeskoczeniem. Wielka drużyna jaką od zawsze jest Bayern Monachium, spada o jedno oczko z pozycji lidera. Gdyby pierwsze miejsce należało do drużyn, do których jesteśmy przyzwyczajeni np. Borussii Dortmund, to nie byłoby takiej sensacji.

Liderem – beniaminek Rasen Ballsport Leipzig, młody klub, liczący zaledwie 7 lat, wkracza w wielką niemiecką ligę.

Eksperci już zacierają ręce, twierdząc, że dobra passa zespołu z Leipzig, nie potrwa długo. Zwolennicy tego zespołu twierdzą inaczej, może być to zespół, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Dobrze merytorycznie przygotowany, młody, ale już pomału stanowiący o sile.

Zwycięstwo przypisuje się i tak Bayernowi Monachium, którzy gdzieś pomału się gubią, ale jak twierdzą eksperci – nie na długo, to zespół, który szybko się podnosi, a porażki szybko przekuwa w sukces.

Bayern Leverkusen ma silną konkurencję…

Bawarczycy, zajmuje w tabeli wspomniane drugie miejsce, z wynikiem 24. punktów (7 – zwycięstw, 3 – remisy, 1 – porażka).

Natomiast sobotni rywali Bayernu – Bayer Leverkusen, wywalczył dziewiąte miejsce w tabeli, zdobywając przy tym 16 punktów (5 – zwycięstw, 1 – remis, 5 – porażek). Miniony sezon zakończyli na trzecim miejscu w tabeli (60 punktów). Piłkarze z Leverkusen nie są słabym zespołem, ale w tym sezonie, mają małe szanse na zdobycie wyższego miejsca w tabeli. W bardzo dobrej formie jest FC Kӧln, Borussia Dortmund, czy chociażby Hertha Berlin. Mimo tak silnej konkurencji Bayer powinien się spokojnie utrzymać w pierwszej lidze.

Eksperci sobotnie spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium a Bayerem Leverkusen, oceniają na zdecydowaną korzyść Bawarczyków. Inny wynik będzie sporym zaskoczeniem.

O tym, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, dowiemy się po końcowym gwizdku sędziego.


Mecz Bayern Monachium – Bayer 04Leverkusen – sobota, 26.11.2016 r., godz: 18:30. Transmisja: Eurosport 2:


Pozostałe mecze transmitowane przez Eurosport 2:
Piątek, 25.11.2016 r.
Piątek, 25.11.2016 r., godz: 20:10 – mecz SC Freiburg – Rasen Ballsport Leipzig.

Sobota, 26.11.2016 r.
Sobota, 26.11.2016 r., godz: 15:15 – mecz Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund.
Sobota, 26.11.2016 r., godz: 18:30 – mecz Bayern Monachium – Bayer 04 Leverkusen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here