Premier League: Chelsea Londyn kontra Tottenham Hotspur. Derby Londynu

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 13. Kolejce ligi angielskiej głównym punktem programu będą Derby Londynu. Chelsea podejmie Tottenham.
W 13. kolejce czekają nas Derby Londynu, to zawsze wzbudza na Wyspach wśród kibiców najwięcej radości i dyskusji.

The Blues w tym sezonie u siebie przegrali zaledwie jedno spotkanie, ulegając znakomicie dysponowanemu Liverpoolowi. Natomiast Koguty są niepokonane na wyjeździe w lidze od maja. Kluczem do ich sukcesu jest znakomita defensywa, uważana za jedna z lepszych w Premier League.

Plan Conte przynosi zamierzony efekt…

Jednak Chelsea również potrafi się bronić, czego dowodem może być zajmowane pierwsze miejsce w tabeli z wynikiem 28. punktów (9 – zwycięstw, 1 – remis, 2 – porażki).

Miniony sezon dla piłkarzy Chelsea, można uznać raczej do nieudanych, dziesiąte miejsce w tabeli z wynikiem 50 punktów, na tak znany zespół, to zbyt mało. Jesienią prowadzony przez Jose Mourinho, który miał zwyciężać, odniósł porażkę. W rundzie wiosennej postawiono na nowego trenera Włocha Antonio Conte, który stopniowo wprowadził zmiany w zespole.

Właściciel klubu Roman Abramowicz, jest znany z tego, że często zmienia trenerów. Praca w Chelsea nie jest łatwa. Ale Conte ma na swoim koncie wiele plusów, potrafi stworzyć zespół, który może walczyć o najwyższe cele. Na razie plan działania przynosi zamierzony efekt. The Blues, znów wróciło do czołówki.

O pierwsze miejsce w tabeli, na pewno powalczy z takimi zespołami jak Liverpool FC (drugie miejsce, 27 punktów), Manchester City (trzecie miejsce, 27 punktów) czy Arsenal Londyn (czwarte miejsce, 25 punktów).

Tottenham – ma w sobie siłę…

Sobotni rywal The Blues – Tottenham Hotspur, po 12. kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli, z wynikiem 24. punktów (6 – zwycięstw, 6 – remisów, 0 – porażek). Miniony sezon można uznać, za dość udany, na koniec wywalczyli trzecie miejsce, gdzie zdobyli 70 punktów. Zespół, który bez wielkich transferów, może sam świadczyć o swojej sile. Nie potrzebuje do tego nowych piłkarzy, to świadczy o ich stabilności w zespole.

W tym sezonie ma silną konkurencję, ale o wyższe miejsce niż aktualnie zdobyte piątek – może śmiało powalczyć. Różnica w zdobytych punktach, nie jest wielka, więc wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Jak oceniają sobotnie spotkanie eksperci? – Powinien to być mecz na wyrównanym poziomie. Choć minimalne zwycięstwo przypisuje się Chelsea Londyn.

Która z drużyn zdobędzie komplet punktów – o tym przekonamy się po zakończeniu meczu.

Mecz Chelsea Londyn – Tottenham Hotspur – sobota, 26.11.2016 r., godz: 18:25. Transmisja: Canal + Sport 2.


Pozostałe mecze transmitowane przez Canal +, Canal + Sport i Canal + Sport 2:
Sobota, 26.11.2016 r.
Sobota, 26.11.2016 r., godz: 13:25 – mecz Burnley FC – Manchester City FC. Transmisja: Canal + Sport 2.
Sobota, 26.11.2016 r., godz: 18:25 – mecz Chelsea Londyn – Tottenham Hotspur. Transmisja: Canal + Sport 2.

Niedziela, 27.11.2016 r.
Niedziela, 27.11.2016 r., godz: 12:55 – mecz Watford FC – Stoke City FC. Transmisja: Canal + Sport.
Niedziela, 27.11.2016 r., godz: 15:10 – mecz Arsenal Londyn – AFC Bournemouth. Transmisja: Canal +.
Niedziela, 27.11.2016 r., godz: 19:30 – mecz Manchester United – West Ham United. Transmisja: Canal + Sport 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here