Bruksela (cz. 4): Bieda, slumsy, wykluczenie społeczne…

7

Bruksela jest często nazywana w prasie "stolicą Unii Europejskiej" (i poniekąd nią jest). Niestety, stolica jest zazwyczaj postrzegana jako wizytówka danego terytorium i władze miasta powinny uczynić wszystko, by rzeczywiście stan Brukseli odzwierciedlał potęgę, a także bogatą kulturę i historię Starego Kontynentu. ( Aby powiększyć zdjęcie, kliknij na nie. Następnie, by powrócić do artykułu, kliknij przycisk "wstecz" w oknie Twojej przeglądarki).

Głównym problemem jednak, jak zwykle, są pieniądze. Minie więc wiele lat zanim Bruksela dołączy do grona najpiękniejszych miast świata. Tuż obok i poniżej przedstawiam galerię zdjęć, z których Bruksela nie może być dumna. Oczywiście w stolicy Belgii są też miejsca cudowne, zapierające dech w piersiach, ale przybyli turyści widzą zazwyczaj obie "twarze" miasta – tę piękną… i tę szkaradną. Skoro więc wszystkie media pokazują zazwyczaj tę ładną stronę miasta, ja postanowiłem skupić się na tej ciemnej.

     

     

7 KOMENTARZE

  1. Dziękuje za prawdę.Ale nie jestem zszokowana.Ze zdjęć widać ,że wokół tych budynków coś się robi.Brud i pomazane ściany to brak kultury mieszkańców. Ja oglądam takie obrazki i w swoim mieście.Przeraża mnie fakt,że podobnie wyglądają ludzie.

  2. Witam!

    Zawsze to jest przykre iz w najbogatszych krajach swiata, znajduja sie slamsy z najubozszymi, zapomnianymi ludzmi…..

    Pozdrawiam serdecznie

  3. Trochę zaskoczony jestem tymi zdjęciami. Widać że wcześniej wyidealizowałem sobie stolicę UE. Jak wszędzie da się jednak znaleść ładniejsze i brzydsze miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here