"Najpiękniejsze bajki świata" (recenzja książki)

6

Ostatnio nabyłem dla mojego chrześniaka książkę „Najpiękniejsze bajki świata”. I choć nie wszystko jeszcze rozumie, książka z pewnością mu się przyda. Na razie bardziej interesowały go kolorowe ilustracje niż tekst obok nich, ale już niedługo… Ponieważ książka przypomniała mi moje lata dzieciństwa, postanowiłem o niej napisać.

„Najpiękniejsze bajki świata” to podróż w czasie do czarującej krainy wszystkim dobrze znanych bajek, takich jak „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Roszpunka”, „Piękna i Bestia” oraz „Śpiąca Królewna”. Każda z historii, barwnie opisana i opatrzona pięknymi, kolorowymi ilustracjami jest najlepszym sposobem, aby najmłodsi mieli okazję zapoznać się z bajkami, których treści i przesłania są zbyt cenne i ciekawe aby można było o nich zapomnieć. Bajki nie są zbyt długie, więc młodsze dzieci będą mogły z powodzeniem prześledzić losy bohaterów, natomiast barwny język sprawi, że starsze dzieci z pewnością będą zainteresowane ciekawymi historiami, trzymającymi w napięciu, by na koniec odsłonić szczęśliwe zakończenie. „Najpiękniejsze bajki świata” to nie tylko dobra zabawa dla dzieci, ale i mile spędzone, wspólne chwile dla całej rodziny.

Liczba stron: 124
Okładka (oprawa): twarda
Format: 210 x 225 cm
Rok wydania: 2011
Wydawca: Bellona

6 KOMENTARZE

  1. Super, że o tym napisałeś! :), kupiłam taką książeczkę mojej malej sąsiadce 🙂 i bardzo się jej podobała :))…
    A Twoj chrześniak nim sie obrócisz a już będzie czytał 🙂
    Pozdrawiam
    P.S: Uwielbiam bajki i baśnie :):)

  2. Ksiazki to cos wielkiego! Mojemu synowi czytalam je jak byl maly. Zawsze ich jest pelno w naszym domu. W sypialni lezala na podlodze ,czytane sa w lozku i niekiedy w wannie. W kuchni na stole i na przystanku autobusowym,w pociagu i w samolocie ……. Moj syn jest juz dorosly ,ma swoj dom i u niego jest ich pelno,w sypialni leza na podlodze, czytane sa w lozku i niekiedy w wannie .W kuchni na stole i na przystanku autobusowym w pociagu i w samolocie…………….. To najwiekszy skarb jaki mozemy przekazac naszym dzieciom. Nic tak nie ksztautuje osobowosci jak dobre ksiazki.
    Pozdrawiam serdecznie…Juli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here