Bieszczady – miejsce magiczne

0

Hm.. w Bieszczady nikogo chyba zapraszać nie trzeba…. kto był, ten wie, a kto nie był – zapraszamy.

Bieszczady to jeden z najciekawszych regionów geograficznych w Polsce. Każdy, kto tutaj był choć raz, wie, że tutaj przyjeżdża się tylko raz, potem już się tylko wraca. To miejsce czyste i ekologiczne, miejsce, dzikie gdzie spotkasz wilka czy niedźwiedzia, dlatego radzę uważać chodząc po lesie…

W okresie wakacyjnym, ale także wiosną, jesienią, czy też zimą, szukamy ucieczki od wszechobecnego zgiełku, pracy, szkoły. Niektórzy wybierają wielkie, zagraniczne kurorty, gdzie zwykle hałas jest jeszcze większy. Dlatego też osoby marzące o ciszy, czasie spędzonym na łonie natury, bez kontaktu z rozwiniętą cywilizacją, w miejscu gdzie zasięg Internetu i telefonu jest bardzo słaby i w końcu można odetchnąć z ulgą, powinny wybrać jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, czyli Bieszczady.

Bieszczady to miejsce pełne urokliwych szlaków, gdzie można podziwiać naturę. Znajdziemy tutaj zakątki, które w żaden sposób nie zostały zmienione przez człowieka. Niewątpliwie, ogromnym atutem całego tego obszaru jest niewyobrażalny spokój i cisza. Nawet latem, gdy ogromna liczba turystów, nie tylko z Polski, przyjeżdża tutaj na wakacje, wciąż znalezienie spokojnego miejsca nie jest trudne.

Dla wielu osób dojazd w tak odległy zakątek Polski wydaje się niewyobrażalny, ale czy nie lepiej spędzić urlopu na spacerach po górach, niż na zatłoczonej i brudnej plaży, gdzie pogoda nie zawsze nam dopisze? W górach nawet deszcz nie jest żadną przeszkodą i można podziwiać otoczenie nawet w strugach deszczu. Nieważne więc, czy urlop przypadnie nam wiosną, latem, jesienią, czy zimą, wciąż możemy liczyć na moc atrakcji i brak rozczarowań z powodu zbyt zimnej wody w morzu, brzydkiej pogody, czy natłoku turystów na uliczkach oraz na plaży.
Ogromnym atutem tego miejsca są również atrakcyjne ceny. Noclegi w Bieszczadach nie są drogie i nawet latem można znaleźć tutaj pokój czy domek w bardzo atrakcyjnej cenie i w jeszcze piękniejszym otoczeniu. Wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać hasło takie jak: Bieszczady noclegi i po chwili wybrać jedną z wielu dostępnych ofert. Z całą pewnością jest to wymarzone miejsce na urlop dla osób ceniących sobie przebywanie na łonie natury i spanie w namiotach, jak również dla tych, którzy spacery po górach lubią urozmaicać o pobyt w wygodnym i luksusowym Spa z widokiem na najpiękniejsze miejsca w Bieszczadach.

Nie można też zapominać o atrakcjach, jakie możemy znaleźć na terenie Bieszczad. Znajdziemy tutaj ciekawe propozycje zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Ponadto piękne widoki, czyste powietrze i obecność leczniczych wód zamieniła tutejsze, niepozorne wioski w bardzo popularne miejscowości uzdrowiskowe, jak np. Polańczyk, czy Cisna. Co roku zjeżdżają tutaj kuracjusze z całej Polski.

Miłośnikom zimowego szaleństwa poleca się natomiast Ustrzyki Dolne. Nie można zapomnieć o różnych ciekawych atrakcjach, jakie możemy znaleźć, w innych częściach Bieszczad. Tutejsze kolejki wąsko-torowe to wspaniałe urozmaicenie pobytu dla rodzin z małymi dziećmi. Ponadto liczne stadniny koni, czy gospodarstwa agroturystyczne dają możliwość jeszcze intensywniejszego obcowania z naturą.

Jezioro Solińskie, zapora na Solinie, szczyt Opołonek, Park Etnograficzny, Połonina Wetlińska, czy ruiny zamków to miejsca, które warto odwiedzić będąc na tych, niezwykle atrakcyjnych terenach w Polsce.

BieszczadyPolska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here