Aleksandra Kurzak i Sebastian Karpiel – Bułecka – „Hej, kolęda”. Najpiękniejsze polskie kolędy…

0
Fot: Okładka płyty - Aleksandra Kurzak i Sebastian Karpiel - Bułecka - "Hej, Kolęda!".

„Hej, kolęda” wyjątkowa świąteczna płyta Aleksandry Kurzak z gościnnym udziałem Sebastiana Karpiela – Bułecki. To idealny prezent na świąteczny czas.

„Hej, kolęda” to album zawierający premierowe nagrania najpiękniejszych polskich kolęda w nowych aranżacjach pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina wraz towarzyszącą fantastyczną orkiestrą – Sinfonia Varsovia.

Nagrań dokonano w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz w Preisner Studio w Niepołomicach w październiku 2012 roku. Realizacją nagrań zajął się Tadeusz Mieczkowski. Aleksandra Kurzak zaprosiła gościnie do nagrań Sebastiana Karpiela – Bułeckę – lidera zespołu Zakopower. Zaśpiewał on w duecie z Aleksandrą trzy utwory oraz dwa solowe.

Aleksandra Kurzak jest jedną z najbardziej znanych polskich solistek operowych śpiewających sopranem. Na co dzień jest związana z kilkoma światowymi operami m.in. w Mediolanie, Walencji, w Monachium i Madrycie. Jako pierwsza Polka podpisała kontrakt z firmą fonograficzną Decca, również logo tej firmy znalazło się na płycie „Hej, kolęda”.

Solistka wydała w sierpniu 2011 roku pierwszy album „Gioia”, która osiągnęła status platynowej płyty. Nagrała również Pieśni F. Chopina dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, album zyskał uznanie i otrzymał prestiżowy tytuł „Diapason d’or du mois”, przyznawany przez francuskie pismo „Diapason”.

Artystka otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Sztuki, a także stypendium fundacji Crescendum Est – Polonia Aleksandra Gudzowatego. Została nagrodzona również nagrodą Prezydenta Wrocławia, Wojewody Dolnośląskiego oraz Ministra Kultury i Sztuki.
Jest również laureatką konkursów wokalnych w Warszawie, Helsinkach, Barcelonie i Kantonie.

Gościnnie Sebastian Karpiel – Bułecka…

Natomiast Sebastian Karpiel – Bułecka jest założycielem i liderem zespołu Zakopower. Gra na skrzypcach, dudach podhalańskich i instrumentach pasterskich. Wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach od Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2005), po Top Trendy Sopot (2005), aż po nagrodę Fryderyki (2005). Każdy jego album cieszy się uznaniem wśród publiczności i krytyków muzycznych. Album „Na siedem” pokrył się złotem, natomiast „Boso” osiągnął status podwójnej platyny. Zakopower gra koncerty w Polsce i zagranicą. Jako jedni z nielicznych wystąpili w barcelońskiej Katedrze Sagrada Familia.
Zakopower łączy muzykę podhalańską z nowoczesnymi brzmieniami.

Najpiękniejsze polskie kolędy…

Na płycie „Hej, kolęda” znalazło się 12 najpiękniejszych polskich kolęd. Śpiewanych solo przez Aleksandrę i Sebastiana oraz trzy w duecie („W żłobie leży”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Gdy się Chrystus rodzi”).

W utworze „Cicha noc” jest każda zwrotka wykonana w innym języku. Aleksandra śpiewa ją w języku polskim, angielskim i niemieckim. Natomiast „Oj Maluśki, Maluśki” to kolęda wykonywana przez Sebastiana, oddająca góralską tradycję, widać, że w tym utworze wokalista dobrze się czuję.

Zdjęcia do płyty wykonała Martyna Gall (z Van Dorsen), a kreacje zaprojektowała Gosia Baczyńska.

Każda kolęda na tej płycie jest tradycyjnym utworem, tak dobrze znanym polskiej publiczności. To właśnie te kolędy w polskich domach podczas świąt można usłyszeć najczęściej, a w wykonaniu Pani Aleksandry z gościnnym udziałem Pana Sebastiana będzie miłym prezentem podczas świąt, choć płyta pewnie spodoba się bardziej wymagającej publiczności lubiących głosy sopranowe. Jednak nie powinno je zabraknąć podczas wigilijnej uczty…


Data premiery: 13.11.2012 r.

Aleksandra Kurzak i Sebastian Karpiel Bułecka – „Hej, kolęda” – Tracklista:
1. W żłobie leży
2. Gdy Śliczna Panna
3. Hej, w Dzień Narodzenia (Hej, Kolęda, Kolęda)
4. Bóg się rodzi
5. Przybieżeli do Betlejem
6. Mizerna cicha
7. Lulajże Jezuniu
8. Cicha noc
9. Wśród nocnej ciszy
10. Gdy się Chrystus rodzi
11. Jezus Malusieńki
12. Oj maluśki maluśki


Aleksandra Kurzak i Sebastian Karpiel – Bułecka – „Gdy Się Chrystus Rodzi”

 

Aleksandra Kurzak – „Gdy śliczna panna”
https://www.youtube.com/watch?v=6PudYejDPb

 

Poprzedni artykułIrak w polityce prezydenta Baracka Obamy
Następny artykułSzkoda, że nie będzie już dodatku „Przez granice”. Rozmowa z jego redaktorem Bogdanem Twardochlebem
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here