5 powodów – dlaczego warto korzystać ze SPA?

0

Sprawdź czemu warto udać się do SPA… obalamy mity. Na wstępnie trzeba zaznaczyć, że relaks i odpoczynek to nieodłączny element naszego życia. Podczas gdy jesteśmy zmęczeni i znużeni warto pomyśleć aby od czasu do czasu odpocząć i zregenerować siły. Jednym z najlepszych pomysłów na regenerację są zabiegi SPA, które nie tylko odmładzają ale potrafią przywrócić harmonię w naszym życiu pomiędzy pracą a odpoczynkiem.

W dzisiejszych czasach z SPA może korzystać każdy : osoby młode, osoby starsze zabiegi SPA są ogólnodostępne w większości miast. Ceny za relaks również są bardzo przystępne i nie kosztują krocie. Dlatego warto z nich skorzystać szczególnie wtedy kiedy dopisuje nam zmęczenie codziennymi trudami życia.

5 punktów dlaczego warto korzystać z SPA

  • Regeneracja umysłowa – pierwszym elementem dlaczego warto korzystać z SPA jest wpływ na nasze dobre samopoczucie i regenerację umysłową po ciężkim dniu. Oczywiście ze SPA nie musimy korzystać codziennie, ale profilaktycznie od czasu do czasu. Warto wtedy szukać takich okazji jak DAY SPA kiedy możemy skorzystać z zabiegów dużo taniej. Wizyta w SPA jest bardzo dobrym oderwaniem od codzienności i potrafi zmienić człowieka. W większości placówek możemy skorzystać z różnych dodatków w SPA jak masaż gorącymi kamieniami, aromaterapia czy masaż świecą aromatyczną.  Wbrew panującym opinią z SPA korzysta coraz więcej osób  i ceni sobie skuteczną regenerację umysłową.
  • Uczucie młodości – podobno systematyczne chodzenie do SPA zwiększa uczucie młodości, regeneruje mięśnie czy stawy – czy to prawda? Oczywiście, jak każdy zabieg leczniczy w określonych warunkach potrafi zdziałać cuda, wysoka temperatura, krystalicznie czysta woda źródlana bardzo dobrze wpływa na cerę i potrafi wyleczyć takie schorzenia jak trądzik czy problemy skórne. Dużo osób starszych i seniorów ceni sobie regenerację w SPA po której mają więcej siły i energii. A niskie ceny zaczynające się już od 30 zł za godzinę dają dostęp do prawie każdego emeryta w Polsce.
  • Pomysł na prezent – Wizyta w SPA potrafi być miłą niespodzianką. W większości klinik medycyny estetycznej, salonów piękności możemy nabyć bon na SPA, który możemy podarować każdemu. Bardzo popularna wizyta w SPA jest jako prezent dla ukochanego/ej czy też rodziców. Regeneracja, relaks i odpoczynek doceni każdy bez względu na wiek, dlatego popularność zabiegów SPA jako prezent jest coraz bardziej powszechna.
  • Nawiązanie nowych znajomości –  Systematyczne chodzenie do SPA wpływa również na możliwość nawiązania nowych znajomości  co docenią szczególnie osoby samotne i starsze. Wbrew pozorom uczestnicy SPA to bardzo otwarte osoby do nawiązywania kontaktów.
  • Wygoda i profesjonalizm – Większość miejsc wyposażonych w SPA jest w pełni profesjonalna, przed wejściem możemy dokładnie się umyć lub przygotować. Nasze ubrania są bezpieczne pod kłódką lub innym zabezpieczeniem. W pełni profesjonalny personel obsługujący wypoczynek nadaje uroku miejscu w którym się znajdujemy.

W jaki sposób powinien odbywać się zabieg SPA?

Przede wszystkim najpierw warto skorzystać  z strefy wellness czyli basenów i saun. Następnie warto umówić się z kosmetyczką na profesjonalny masaż lub pelling całego ciała lub twarzy. Na samym końcu polecamy zabieg pielęgnacji dłoń i stóp. Oczywiście kolejność możesz wybrać sam w zależności od Twoich preferencji.

exp.

źródło: Dermexpert Centrum Spa w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here