Zostań bohaterem "Szlachetnej paczki"!

1

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z akcją "Szlachetna Paczka", która już wkrótce rusza w całej Polsce! Poniżej przedstawiam list Natalii Iwasieczko, która została Koordynatorem Regionalnym "Szlachetnej Paczki" w Łodzi:

 

Nie chcę mi się. Nie mam czasu. Po co dawać coś z siebie. Nic z tego nie mam. I tak nie zmienię świata. Każdy z nas słyszy, gdzieś w głowie taki głos. Nie każdy potrafi z nim walczyć.

Nasi Superbohaterzy potrafią. Kim oni są? To Super W- Wolontariusze projektu Szlachetna Paczka, który już po raz 12-sty organizuje krakowskie Stowarzyszenie WIOSNA.

Jeśli uważasz, że ten projekt to tylko kolejna możliwość stania się  wolontariuszem, to ten tekst jest dla Ciebie.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy rodziny żyjące w niezawinionej biedzie, wolontariuszy, którzy docierają do rodzin i dobierają pomoc adekwatną do potrzeb, darczyńców, którzy przygotowują paczki odpowiadające konkretnym potrzebom i dobroczyńców, którzy wspierają projekt finansowo.  SZLACHETNA PACZKA w 2011 roku była wyjątkowa. Dotarliśmy z pomocą do 11884 rodzin, które otrzymały pomoc o łącznej wartości 18 mln złotych, sygnał, że nie są same i inspirację do zmiany.  W 2012 roku chcemy stworzyć 430 rejonów mądrej pomocy w całej Polsce, a w projekt zaangażować 7200 przeszkolonych wolontariuszy. W Łodzi takich rejonów powstaje 5, w kilku dzielnicach, co oznacza, że w całym województwie łódzkim poszukujemy 380 wolontariuszy, z czego 90 w Łodzi.

Dlaczego ten projekt jest inny? 

Dla mnie jest prawdziwy i szczery, nie ma w nim zawoalowanej prawdy. Wprowadzają idee „mądrej pomocy” w czyn. Mądra pomoc  to nic innego, jak pomoc, która daje impuls obdarowanej osobie do działania. Pomoc, która nie demoralizuje, tylko daje szansę rozwoju potencjału, który drzemie w każdym człowieku. 

Co daje mi ten wolontariat?

Szansę na rozwój osobisty podczas szkoleń przygotowujących do roli wolontariusza, możliwość niesienia realnej pomocy ludziom żyjącym w mojej okolicy, sprawdzenie się w pracy zespołowej, pomaganie w towarzystwie Jerzego Dudka, sióstr Radwańskich, Moniki Pyrek i wielu polskich sportowców i artystów.

Paczka jest mądrym inwestowaniem w siebie, bo nie tylko daję swój czas i zaangażowanie, ale nawiązuję łatwo kontakty z ludźmi, uczę się być odpowiedzialnym za swoje działania i efekty tych działań, chcę pomagać i jestem gotów szukać kreatywnych nauczycieli.

Co robię jako wolontariusz?

Moim zadaniem jest spotkanie z rodziną żyjącą w biedzie i dobór takich rodzin, dla których pomoc materialna w postaci paczki na święta może być realną szansą na poprawę sytuacji. Później pomagam znaleźć darczyńcę, który przygotowuje paczkę dla takiej rodziny i pozostaję z nim w kontakcie podczas tych przygotowań. Uwieńczeniem mojej pracy jest finał, kiedy mogę z rodziną przeżywać radość z obdarowywania.Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Moja przygoda z projektem rozpoczęła się 4 lata temu i dziś mogę powiedzieć, że jestem w pewnym stopniu inną osobą. Wcześniej wolontariat był dla mnie ważny, ale pojmowałam go tylko w taki sposób, iż to ja daję coś od siebie i wszyscy powinni być mi wdzięczni, że mi się chce. W „paczce” w cudowny sposób doświadczam dawania i brania. Jako wolontariusz daję swój czas, chęci, ale i bardzo wiele biorę dla siebie. Rozwijam się, uczę odpowiedzialności, organizacji czasu pracy, zyskuję wspaniałych znajomych i spotykam na swojej drodze cudownych ludzi, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Projekt daje mi szanse rozwoju, bo Stowarzyszenie inwestuje w wolontariuszy organizując szkolenia, które odkrywają przede nimi nowe horyzonty, nie tylko w związku z projektem, ale i rozwojem osobistym. Rodziny, które odwiedziłam w projekcie pozostają w pamięci na długo, jeśli nie całe życie. Łzy radości, uśmiech na twarzach obdarowanych, nadzieja – te obrazy krążą w pamięci i sercu.

4 lata temu rozpoczynałam jako wolontariusz, dziś „rozkochana” w projekcie zapraszam Cię, jako Koordynator Regionalny, do rozpoczęcia wspaniałej przygody. Czekamy na Ciebie do 10.10.2012 na stronie www.superw.pl.

Natalia

 

 

ZOSTAŃ SUPER W!!!

Zapraszamy Cię do:

• realnej pomocy ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,

• rozwoju osobistego podczas szkoleń przygotowujących do roli wolontariusza,

• sprawdzenia się w działaniu w zespole ludzi z pasją,

• pomagania w towarzystwie Jerzego Dudka, który REALnie pomaga, Grzegorza Turnaua, który dla nas siedział w pudle i wielu innych artystów i sportowców.

 

Aplikuj jeśli:

• masz ukończone 18 lat,

• kochasz ludzi i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów,

• chcesz pomagać i jesteś gotów szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,

• jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,

• bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

 

Zadania wolontariusza:

• spotkanie z rodzinami żyjącymi w biedzie i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji,

• współpraca z darczyńcami przygotowującym paczki dla rodzin,

• współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie – m. in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI działają w okresie od października do początku stycznia. Udział w projekcie rozpoczyna szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Wolontariuszy szukamy w całym województwie łódzkim. W Łodzi możesz się zgłosić w rejonach : Łódź Śródmieście, Łódź Górna, Łódź Widzew,  Łódź Polesie i Łódź Widzew.

Zaloguj się na ww.superw.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here