"Zbuduj Chatkę" – odbudujmy dom zniszczony przez tira

2

   W przeciągu kilku sekund stracili dom i cały swój dorobek. Uratowali życie, bo byli wtedy w pracy. Teraz próbują odbudować to, co bezpowrotnie przepadło.

 

   Pan Jerzy Turlakiewicz, 55-letni łodzianin, od 32 lat mieszkał ze swoją żoną, Marią, w drewnianym domku przy ulicy Widzewskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie działki Turlakiewiczów znajduje się supermarket Tesco, pod który dzień w dzień podjeżdżają tiry z dostawą. Pewnego dnia, gdy małżeństwo było w pracy, nieumiejętnie zaparkowana ciężarówka stoczyła się z parkingu na wzniesieniu, przejechała w poprzek ulicę i z ogromną siłą wbiła się w domostwo, niszcząc je niemalże doszczętnie.

Kierowca tira został ukarany mandatem 500-złotowym, a małżeństwo otrzymało odszkodowanie w wysokości zaledwie 29 000 złotych. Niestety, za tę sumę pieniędzy wybudowanie nowego domu okazało się niemożliwe. Aby pomóc państwu Turlakiewiczom, ich sąsiedzi postanowili stworzyć akcję "Zbuduj Chatkę.pl", polegającą na zbiórce pieniędzy na odbudowę domu. By dowiedzieć się jak pomóc poszkodowanemu małżeństwu, zapraszam na stronę: www.zbudujchatke.pl      

Więcej zdjęć: http://zbudujchatke.pl/galeria/

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here