Wyrazy uznania od prof. Jerzego Buzka i Josepha Daula

0

Z radością przedstawiam Wam list od Josepha Daula, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim a także gratulacje wpisane przez prof. Jerzego Buzka (przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012) na pierwszej stronie książki, którą od niego dostałem. Załaczam też kilka kolejnych zdjęć ze spotkania z prof. Buzkiem.

 

 

 Drodzy młodzi przyjaciele,

Cieszę się, że druga edycja konkursu "Grupa EPL rozmawia ze studentami" spotkała się z tak dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Jako Przewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parla­mencie Europejskim doceniam fakt, iż wykazaliście, że dla młodych Polaków Unia Europejska nie jest obcym i odległym tworem, ale wizją przyszłości, za którą czujecie się odpowiedzialni.

To właśnie dialog z obywatelami – poznanie ich potrzeb, pragnień i planów – powinien być punktem wyjścia dla wszystkich, którzy mają decydować o przyszłym kształcie Zjednoczonej Europy, w tym o celach, na które przeznaczone będą nasze wspólne, unijne pieniądze. Bez zaangażowania obywateli politycy europejscy nie będą w stanie stworzyć takiej Europy, na jakiej nam wszystkim zależy – spra­wiedliwej i wychodzącej poza teraźniejszość – skierowanej w przyszłość. To właśnie Wasze pokolenie, otwarte i bardzo dobrze wykształcone, które już niebawem rozpocznie swoją aktywność zawodową i publiczną, będzie nadawać kształt Unii Europejskiej. Tym bardziej godne jest uznania, że już teraz potraficie się włączyć w prace nad tym wspólnym dobrem i wykorzystać w tym kierunku swoją energię i wiedzę.

Budżet Unii Europejskiej jest zawsze trudnym wyzwaniem i sprawdzianem dla naszego poparcia dla idei Zjednoczonej Europy. Fakt, iż dzięki Wam inni młodzi Europejczycy spojrzą na niego, jako na swój budżet, jest nie do przecenienia. Dla Grupy EPL, która wyznaje te same wartości, co Robert Schuman, Konrad Adenauer i Alcide de Gasperi – autorzy podwalin dla dzisiejszej Unii, budżet to środki dla re­alizacji najważniejszych priorytetów. Cieszy mnie, iż mogliśmy na nie spojrzeć oczami młodych ludzi. Razem mamy większą szanse zbudować Europę bezpieczną, solidarną i bogatą – zarówno w wymiarze materialnym, jak i kulturowym.

Joseph Daul,

poseł do Parlamentu Europejskiego Przewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here