Technorattan – meblowa rewolucja w ogrodzie

0

Jeszcze niedawno meble z technorattanu to była nowość. Dziś jednak stają się coraz bardziej popularne i przebojem zdobywają rynek meblarski, czego dowodem są sklepy specjalizujące się w sprzedaży mebli z tego materiału. Można wręcz powiedzieć, że technorattan okazał się prawdziwie rewolucyjnym materiałem.

Czym jest technorattan?

Do tej pory meble ogrodowe wykonywano głównie z plastiku lub plecionki rattanowej. Ta ostatnia wytwarzana jest z palmy rotangowej (rotang i rattan to wymienne nazwy), rosnącej w Azji Południowo-Wschodniej. Materiał ten jest ceniony, lubiany. Pędy rattanu poddane obróbce parą stają się plastycznym surowcem, lekkim i estetycznym, ale mają też swoje wady. Dodatkowo, jeszcze na etapie produkcji problemem może być fakt rabunkowej eksploatacji lasów w niektórych krajach. Technorattan w tym kontekście można uznać za bardziej ekologiczny. Co ważne, zachowując wszystkie zalety rattanu, materiał ten eliminuje jego wady.

Technorattan to tworzywo sztuczne, zwane również syntetyczną żywicą. Świetnie nadaje się ono na ogrodowe meble. Jest odporny na negatywne działanie warunków pogodowych – zarówno wysoką, jak i niską temperaturę. Oznacza to, że na przykład po zimowych mrozach nie trzeba się martwić o pęknięcia. Z kolei dzięki odporności na promieniowanie UV, latem słońce nie doprowadzi do odbarwień, kolor nie wypłowieje. Technorattan jest również fenomenalny jeśli chodzi o wytrzymałość i trwałość. Dużo trudniej uszkodzić tego rodzaju meble, niż ze zwykłego rattanu. Łatwo go też wyczyścić, jest odporny na działanie wody, wilgoci, kurzu. Pozostaje przy tym lekki i elastyczny, co w połączeniu z aluminiowymi stelażami daje w rezultacie meble wytrzymałe, eleganckie i mobilne.

Komfort i elegancja

Cechy fizyczne to nie jedyny atut mebli z technorattanu. Są nie tylko solidne, ale i efektowne oraz estetyczne. Stanowić mogą piękną i funkcjonalną ozdobę ogrodu. Najważniejsze jednak, że mogą łączyć awangardowy, nowoczesny design z bardziej klasycznym i ekskluzywnym obliczem, a do tego są niezwykle wygodne. Istotne jest również to, że często producenci dostosowują się do potrzeb klienta. Nie są również aż tak drogie, jak się o nich mówi, zwłaszcza jeśli się weźmie pod uwagę ich trwałość. Kupując je, możemy być pewni, iż nie jest to produkt jednego sezonu. Meble z technorattanu kupuje się na lata. To długoterminowa inwestycja.

Rosnąca popularność mebli z tego tworzywa sprawia, że już dziś nie ma większego problemu z ich zakupem. Przykładem tego jest oferta sklepu iCasa, która pozwala na stworzenie unikalnego zestawu wypoczynkowego. Na przykładzie asortymentu w sklepach meblowych możemy zaobserwować, jak bardzo różnorodne są meble tego typu. Nadają się one do ogrodów, na tarasy, na plaże, na baseny hotelowe czy SPA. Dostępne są sofy, leżanki, szezlongi, krzesła, stoliki, donice i boxy. Wszystkie te elementy łatwo można połączyć, nie ma problemu z odrębnością stylów. Wielosegmentowość to po prostu kolejny atut tego rodzaju mebli. Ich szeroka oferta zadowoli zarówno klientów indywidualnych, jak i właścicieli domów wypoczynkowych czy hoteli. Meble z technorattanu przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie wygodę, szyk i elegancję. To nie chwilowa moda – to mała rewolucja w naszych ogrodach.

Autor: icasa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here