Stare negatywy- jedyna pamięć o zapomnianych

0
276

SONY DSCTeatr NN mający swoją siedzibę w Bramie Grockiej na Starym Mieście w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na film pt: „Ludzie nieistniejącego miasta”. Jest to dokument poświęcony kolekcji 2700 negatywów, które w maju 2012 roku trafiły do depozytu ośrodka Brama Grocka -Teatr NN. Negatywy zostały znalezione podczas remontu na strychu kamienicy przy Rynku 4. Jest to niepublikowana dotąd kolekcja zdjęć międzywojennego Lublina okresu 1914-1939.

Reżyser Natasza Ziółkowska- Kurczuk stworzyła eksperyment medialny i artystyczny. Bazując na fotografiach próbuje odtworzyć realia tamtych lat, nakreślić sylwetki osób. Konstrukcja filmu jest prosta i czytelna, gdyż bazą dla niej są same zdjęcia.  Innowacją w dziele jest zastosowanie starej i nowej techniki fotograficznej. Dwuwymiarowe animacje oraz nowoczesny montaż przykują uwagę niejednego widza. Również postać nieznanego fotografa jest dość interesująca. Obrastając w legendę tworzy ciekawą otoczkę dokumentu.

Autorzy zgodnie twierdzą, że  film jest jedną z niewielu rzeczy, jakie można zrobić dla ludzi z tamtego okresu. Przez te kadry każdy z nich odżywa na nowo.

Premiera filmu odbędzie się dnia : 04.11.2013 w siedzibie Teatru NN. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł[ZDJĘCIA] Wystawa z okazji pięciolecia celebracji Prezydencji w Radzie UE, Bruksela 09.2013
Następny artykułRafał Trzaskowski: „Jest wiele rzeczy, których możemy się uczyć od Amerykanów”
Arleta Kniaź
Arleta Kniaź to studentka dziennikarstwa - dziedziny, która jest ściśle związana z jej pasją. Próbując się w niej realizować pisze, bloguje, komentuje i (czasem) hejtuje. Pała się różnymi dziedzinami. Nie obca jest jej motoryzacja, gdyż administruje fanpage Motoblogi. Na tejże stronie prowadzi również swój autorski blog pt. "Brunetka za kierownicą, czyli o samochodach i nie tylko". Jej teksty są również dostępne na blogu z cyklu: "Zapiski Wariata", prowadzonym przez grafika komputerowego Witolda Agustyńskiego. Od pewnego czasu pisze również dla gazety "Europejczyk" mającej swoją siedzibę w Menchesterze. Jej dumą są też notki do studenckiej gazety "Coś Nowego"; zajmuje się tam działem wydarzeń. Niedawno zaczęła praktyki w lubelskim oddziale radia "Złote Przeboje". Nie lubi opowiadać o sobie, woli, by ludzie sami widzieli to, co robi w praktyce, niż bazowali na szkicu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here