Stare negatywy- jedyna pamięć o zapomnianych

0

SONY DSCTeatr NN mający swoją siedzibę w Bramie Grockiej na Starym Mieście w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na film pt: „Ludzie nieistniejącego miasta”. Jest to dokument poświęcony kolekcji 2700 negatywów, które w maju 2012 roku trafiły do depozytu ośrodka Brama Grocka -Teatr NN. Negatywy zostały znalezione podczas remontu na strychu kamienicy przy Rynku 4. Jest to niepublikowana dotąd kolekcja zdjęć międzywojennego Lublina okresu 1914-1939.

Reżyser Natasza Ziółkowska- Kurczuk stworzyła eksperyment medialny i artystyczny. Bazując na fotografiach próbuje odtworzyć realia tamtych lat, nakreślić sylwetki osób. Konstrukcja filmu jest prosta i czytelna, gdyż bazą dla niej są same zdjęcia.  Innowacją w dziele jest zastosowanie starej i nowej techniki fotograficznej. Dwuwymiarowe animacje oraz nowoczesny montaż przykują uwagę niejednego widza. Również postać nieznanego fotografa jest dość interesująca. Obrastając w legendę tworzy ciekawą otoczkę dokumentu.

Autorzy zgodnie twierdzą, że  film jest jedną z niewielu rzeczy, jakie można zrobić dla ludzi z tamtego okresu. Przez te kadry każdy z nich odżywa na nowo.

Premiera filmu odbędzie się dnia : 04.11.2013 w siedzibie Teatru NN. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here