Premier League: Manchester United FC zagra z Tottenhamem Hotspur

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 15. kolejce ligi angielskiej najciekawiej zapowiada się spotkanie Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur.

W tym sezonie Czerwone Diabły często nie potrafią wykorzystać atutu własnego boiska. Można zrozumieć porażkę z Manchesterem City (w 4. kolejce, wynik 1:2 (1:2)), podział punktów z Arsenalem Londyn (w 12. kolejce, wynik 1:1 (0:0)), natomiast wywalczone remisy z West Ham United (w 13. kolejce, wynik 1:1: (1:1)) i Burney FC (w 10. kolejce, wynik 0:0 (0:0)), trzeba uznać za niepotrzebne wpadki.

Po odejściu trenera Alexa Fergusona z Manchesteru United, poszukiwania nowego trenera stanęły na kontrowersyjnym trenerze Jose Mourinho.

Mourinho jako jeden z najbardziej znanych trenerów w Europie, miał zmienić oblicze Manchesteru, tak aby drużyna znów błyszczała w czołówce tabeli. W pierwszych czterech kolejkach to prawie się udało. Czerwone Diabły zajmowały nawet trzecie miejsce.

Jednak konkurencja jak co roku w Premier League, jest bardzo silna. Takie zespoły jak Manchester City, Liverpool, Arsenal Londyn czy Chelsea Londyn to drużyny, które od zawsze wzbudzały podziw nie tylko kibiców ale i trenerów, którzy chętnie przychodzi tam pracować.

Mourinho stawia na Ibrahimovića…

Jose Mourinho miał na początku sezonu stawiać na Weyne’a Rooney’a, który znów miał błyszczeć jak za dawnych lat. Jednak Mourinho bardziej ufa nowemu piłkarzowi – Zlatanowi Ibrahimovićowi. Znający swoją wartość Szwed, do Manchesteru przybył z Paris Saint-Germian. Liga angielska długo na niego czekała, angielscy eksperci nie wierzyli w jego umiejętności, natomiast kibice pokochali go od razu. Na Old Trafford jest gwiazdą. Po 14. kolejkach zdobył już 8 bramek.

Marzeniem każdego piłkarza jest zdobycie „Korony Króla strzelców”. Ibrahimović nie ukrywa, że też chciałby ją zdobyć. Na razie wyprzedzają go Alexis Sanchez z Arsenalu Londyn (pierwsze miejsce, 11 bramek), Da Silva Diego Costa z Chelsea Londyn (drugie miejsce, 11 bramek) i Sergio Aguero z Manchesteru City (trzecie miejsce, 10 bramek).

Harry Kane i Delle Alli – warto na nich stawiać…

Każda angielska drużyna ma w swoim składzie zawodnika, na którego warto stawiać. W Tottenhamie jest nim m.in. Harry Kane, zdobywca korony strzelców w ubiegłym sezonie (25 bramek). Warto zwrócić uwagę na młodego, dobrze zapowiadającego się piłkarza Delle Alli. To zawodnik, który jest świetnie wyszkolony technicznie. Na Wyspach porównuje się go do Stevena Gerrarda. Świetne występny w minionym sezonie zaowocowały powołaniem na Euro, a nieco wcześniej nagrodą dla najlepszego młodego piłkarza roku.

Trener Mauricio Pochettino chwali Delle Alli mówiąc, że oprócz młodości, posiada mocny charakter i odwagę.
W tej rundzie lepiej radzi sobie Tottenham, zajmuje 5. miejsce w tabeli, z wynikiem 27 punktów (7 – zwycięstw, 6 – remisów, 1 – porażka). Natomiast Manchester United, wywalczył 6. miejsce, zdobywając 21 punktów (5 – zwycięstw, 6 – remisów, 3 – porażki).

Eksperci oceniają niedziele spotkanie na korzyść Tottenhamu. Pomimo wyjazdowego meczu Koguty powinny sobie poradzić z Czerwonymi Diabłami. Jednak podopieczni Jose Mourinho, grając u siebie będą mieli wsparcie kibiców co na pewno ułatwi im to spotkanie.

O tym, która drużyna zdobędzie komplet punktów dowiemy się po zakończeniu meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here