Premier League: Łukasz Fabiański na miarę angielskich marzeń…

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 33. kolejce ligi angielskiej zapowiadają się kolejne ciekawe spotkania. Chelsea Londyn podejmie West Ham United, która z drużyn zwycięży?

Chelsea Londyn jest jedną z najbardziej barwnych drużyn na Wyspach. Ma w swoim składzie piłkarzy z różnych krajów od Walii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch aż po Brazylię, Nigerię i Argentynę. Różnorodność piłkarzy z różnych kontynentów powoduje, że na boisku jest mieszanka indywidualności i prawię każdy z nich to gwiazda w swoim rodzaju.

W Chelsea nie grają piłkarze przypadkowi, tutaj każdy zakup zawodnika jest gruntownie przemyślany. The Blues ma różnych piłkarzy tak samo jest z trenerami, których władze klubowe zmieniają jak rękawiczki, czasem ciężko dopasować się w styl jaki proponują.

Zmienić rytm gry w The Blues…

I choć Londyńczycy ostatnio wygrywają to ich gra w minionych sezonach nie porywała. Został przyjęty Maurizio Sarri, który miał zmienić „rytm” gry. Eksperci oceniają ostatnie pół roku gry The Blues, jako odrobinę lepszy, ale to zbyt mało czasu aby oceniać postawę zawodników. Gra ich wyglądała raz lepiej raz gorzej, kibice liczą, że w nowym sezonie będzie znacznie lepiej.

Po rozegranych 31. kolejkach zajmują 6. miejsce, z wynikiem 60. punktów (18 – zwycięstw, 6 – remisów, 7 – porażek).

Łukasz Fabiański na miarę angielskich marzeń…

West Ham United jest zdecydowanie lepszym zespołem niż w minionym sezonie. W poprzednim sezonie zajęli 13. miejsce w tym wywalczyli już 11. miejsce (42 punkty, 12 – zwycięstw, 6 – remisów, 14 – porażek). Młoty również jak The Blues dysponuje mieszanką piłkarzy z różnych państw i kontynentów.

Klub w tym sezonie pozyskał kilku kluczowych graczy m.in. Andrija Jarmołenko z Borussii Dortmund za 17,5 mln euro oraz Łukasza Fabiańskiego za 7 mln euro ze Swansea FC.

Gdyby Łabędzie nie spadli z ligi Łukasz Fabiański pewnie grałby tam dalej. Miał tam zagwarantowane pewne miejsce w pierwszym składzie, przychylność władz klubowych i oczywiście to co najcenniejsze szacunek kibiców, którzy w Walii go uwielbiali. Nasz bramkarz został wybrany na Piłkarza Roku w Swansea, potwierdził to dobrymi interwencjami (około 105 wybronionych piłek w tym trzy rzuty karne). W Młotach Fabiański również ma pewne miejsce w składzie, zbiera również dobre słowa po każdym rozegranym meczu i potwierdza swoją klasę.

Pierwsze spotkanie West Ham z Chelsea zakończyło się bezbramkowym remisem. Eksperci oceniają to spotkanie na wyrównanym poziomie. Chelsea chciałaby wygrać, a West Ham cieszyłoby się z remisu. Dla jednej i drugiej drużyny zwycięstwo będzie ważne, bo wynik przybliży miejsce w tabeli.

Poprzedni artykułAbonament, cugle do powożenia misją
Następny artykułLiga Mistrzów: Odrodzenie Barcelony…
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here