Praca w Dziale Prasy i Komunikacji w Parlamencie Europejskim

2
Jadąc na trzymiesięczny staż do Parlamentu Europejskiego nie wiedziałem, czego mam się spodziewać. Cieszył mnie fakt, że praktyka odbędzie się w Dziale Prasy i Komunikacji, gdyż jestem dziennikarzem niezależnym już od pięciu lat – publikuję swoje artykuły w prasie polskiej i polonijnej.
Prowadzę też blog dziennikarski, na którym, dzięki wcześniejszej współpracy z Komisją Europejską, wielokrotnie umieszczałem informacje o Starym Kontynencie. Mimo to możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z najpotężniejszych instytucji w Europie i de facto na świecie była dla mnie spełnieniem marzeń.
            Na miejscu, w Brukseli, niemal każdego dnia uczyłem się czegoś nowego, a to za sprawą międzynarodowego środowiska, w którym przebywałem. W swoim biurze i pokojach obok pracowały osoby z całego świata – m.in. z Tajwanu, Ukrainy, Francji, Luksemburga, Belgii, Włoch, Rumunii, Łotwy, Irlandii Albanii, Słowenii, Chorwacji, Niemiec i wielu innych państw. Wszyscy stażyści bardzo się zżyli ze sobą, dlatego też wielokrotnie spotykaliśmy się razem po pracy. Wspaniali ludzie!
W ciągu ostatniego miesiąca mojego pobytu włączyłem się w działalność Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, co było dla mnie kolejnym niezwykłym doświadczeniem. Pracowałem również w telewizji EPP TV, gdzie nauczyłem się tworzyć klipy filmowe. Przeprowadzałem wiele wywiadów z posłami i celebrytami zaproszonymi do Parlamentu, pisałem reportaże, zapowiedzi tygodnia. Wielokrotnie dokonywałem też tłumaczeń polsko-angielskich i angielsko-polskich.
Jestem przekonany, że staż w Parlamencie Europejskim pomoże mi w moim dalszym rozwoju zawodowym.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here