Pod lupą farmaceuty: Lirene Men Energy ON active care krem do twarzy

0

Szeroka gama produktów przeznaczonych dla mężczyzn może przyprawić o zawrót głowy. Wbrew pozorom na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków dla panów. Dlatego też warto wiedzieć na czym skupić się podczas dokonywania zakupów, aby wybrany produkt był naprawdę dobry.

Krem Lirene Men Energy ON jest przeznaczony dla mężczyzn, którzy posiadają skórę normalną. Producent zapewnia, że dzięki stosowaniu opisywanego produktu skóra będzie poddana kompleksowej pielęgnacji, tak, że będzie ona świeża i nawilżona każdego dnia. Zajrzyjmy jednak, co znajduje się w składzie.

Woda (aqua) wymieniona na pierwszym miejscu świadczy o tym, że stanowi podstawę produktu. Na etykiecie możemy przeczytać, że krem zapewnia nawilżenie skóry – dlatego też na kolejnych pozycjach można zobaczyć substancje z grupy emolientów (glycerin, isononyl isononanoate, cyclopentasiloxane, cetyl alcohol, cyclohexasiloxane). Ich głównym celem jest zapobieganie utracie wody – poprzez tworzenie tzw. warstwy okluzyjnej (filmu), co w efekcie daje głównie efekt nawilżenia, ale również zmiękczenie i wygładzenie. Ponadto wśród składników nawilżających możemy znaleźć nie tylko w/w emolienty, ale także ingredienty, jak mocznik (urea), który należy zaliczyć do substancji hydrofilowych (rozpuszczalnych w wodzie). Dodatkowo wykazuje on działanie keratoplastyczne – zmiękczające warstwę rogową.

Krem zawiera również wiele substancji, które mają bardzo różnorodne, ale jednocześnie korzystne działanie. Wspomniana wcześniej gliceryna (glicerin) ułatwia przenikanie pozostałych składników w głąb skóry. Wśród ingredientów wymieniona została również Zea Mays (Corn) Starch – skrobia kukurydziana, która działa ochronnie na uszkodzoną lub wystawioną na niekorzystne czynniki skórę, dzięki czemu może wywoływać uczucie ulgi. W składzie możemy również znaleźć menthol, który odpowiada za charakterystyczne odczucie chłodu na skórze po zastosowaniu kremu.

Zdecydowanym atutem opisywanego kosmetyku jest zawartość pantenolu (panthenol). Bardzo łatwo wnika on w głębsze warstwy skóry, nadaje jej miękkości i elastyczności oraz powoduje skuteczne nawilżenie poprzez zmniejszenie utraty wody. Dodatkowo pantenol działa regenerująco – stymuluje bowiem podziały komórkowe, wykazuje ponadto działanie przeciwzapalne i łagodzące, poprawia również barierę lipidową naskórka. Jest składnikiem bardzo dobrze tolerowanym – nie podrażnia ani nie wywołuje uczuleń.

W składzie produktu firmy Lirene możemy znaleźć konserwanty, tj. 1,2-hexanediol, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, które uznawane są za substancje nieszkodliwe dla zdrowia człowieka i mogą być stosowane przy produkcji kosmetyków. Substancją, która wyróżnia się niekorzystnie na tle pozostałych ingredientów jest triethanolamine. Jej zadaniem jest regulowanie pH kremu tak, aby było zbliżone do naturalnego pH skóry (u mężczyzn jest ono niższe, tj. bardziej kwasowe, niż w przypadku kobiet), jednak można ją stosować jedynie w niewielkich ilościach. Na szczęście nie została wymieniona na początku listy składników, co świadczy o tym, że producent zastosował się do obowiązujących norm i użył trietanoloaminy w małym stężeniu.

Podsumowując – dobór składników przemawia zdecydowanie na korzyść opisywanego kremu – wykorzystane substancje są bezpieczne, wykazują pozytywne działanie, a co najważniejsze po odpowiednim czasie stosowania powinny być w stanie osiągnąć zamierzony cel, tj. nawilżyć skórę. Krem ma neutralny zapach, a uczucie chłodu spowodowane zawartością mentolu, moim zdaniem przemawia dodatkowo na korzyść produktu. Kosmetyk nie jest tłusty, bardzo łatwo się rozprowadza i dobrze się wchłania. Myślę, że krem Lirene Men Energy ON jest produktem godnym polecenia i przetestowania go (dosłownie) na własnej skórze. Opakowanie może nie jest zbyt duże (50ml), jednak krem jest stosunkowo wydajny, przez co również cena powinna być do zaakceptowania.

Opakowanie: pojemnik z tworzywa sztucznego z wygodnym aplikatorem (pompka)

Pojemność: 50 ml

Cena: 18 – 23 PLN

Ocena farmaceuty: 9.0/10.0

Skład:

Aqua (Water), Glycerin, Isononyl Isononanoate, Cyclopentasiloxane, Potassium Cetyl Phosphate, Zea Mays (Corn) Starch, Hydroxyethyl Urea, Cetyl Alcohol, Cyclohexasiloxane, 1,2-Hexanediol, Methyl Lactate, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Glyceryl Polyacrylate, Urea, Ethylhexylglycerin, Ammonium Lactate, Menthol, Ethanoloamine, Diethanolamine, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here