Piotr Rubik – „Pieśni szczęścia” – wyjątkowe!

0
Piotr Rubik - "Pieśni szczęścia". Fot: Okładka płyty.

Dwupłytowy album Piotra Rubika to powrót do jego muzycznych korzeni. Płyta emocjonalna i podniosła.

Piotr Rubik od przeszło 30 lat, bawi i wzrusza swoimi kompozycjami. Od pamiętnego Sopotu w 2005 roku, gdzie na Festiwalu Jedynki w Sopocie zaprezentował piosenkę „Niech mówią, że nie to jest miłość” w wykonaniu Olgi Szomańskiej i Przemysława Brannego wraz z chórem Fermata. I od tamtej pory każdy młody wokalista chciał „klaskać u Rubika”. Niewątpliwie to jego znak rozpoznawczy.

Piotr Rubik lubi pracować z młodymi i utalentowanymi wokalistami, co pokazuje w każdej nowo powstałej płycie.

„Pieśni szczęścia” – wyjątkowy koncert…

Tym razem na płycie „Pieśni szczęścia” zaprosił do współpracy Agnieszkę Przekupień, Ewę Prus, Marcina Januszkiewicza i Mateusza Bieryta. Ten album to zapis wyjątkowego koncertu, który odbył się we wrześniu w 2015 roku. Jest zbiorem 18. piosenek (podzielone na dwie płyty CD 1 – 9 piosenek i CD 2 – także 9 piosenek).

Zawiera również bonusową piosenkę „Miłość to słowa dwa” w wersji studyjnej. To również ta piosenka w wykonaniu wspomnianych Agnieszkę Przekupień i Marcina Januszkiewicza stała się singlem promującym album jak również został do niej nakręcony teledysk.

Pierwszą płytę rozpoczyna „Uwertura”, która jest fantastyczna – to melodia do piosenki „Miłość to słowa dwa”. Piotr Rubik przeprowadza nas przez przepiękne melodie, wzruszające, pełne emocji, które towarzyszą mądre teksty Zbigniewa Książka.

Śmiało można odnieś wrażenie, że kompozytor wraca do dźwięków, które zaprezentował na płytach „Tu es Petrus” czy „Psałterz Wrześniowy”.

„Warto się choć na chwilę zatrzymać…”

Druga płyta rozpoczyna piosenką „Sprawy ważne”, śpiewana przez wyżej wymienionych czterech solistów. Ważne sprawy, przy której warto się, choć na chwile zatrzymać. To piosenka, która wprowadza nas do magicznego świata, poprzez każdy dźwięk i każde słowo wyśpiewane przez wokalistów. Utwór „Nasz czereśniowy ślub”, to kompozycja, przy której można odpocząć i pomarzyć. Kolejne piosenki to podniosłe, wrażliwe, przesączone emocjami.

Warto zwrócić uwagę na głosy wokalistów, kobiety mają jasną barwę, co dodaje smaczku każdemu utworami, natomiast mężczyźni śpiewają i recytują utwory, co dodaje spokoju. W kompozycjach wyczuwalny jest flet, skrzypce, dzwoneczki oraz inne instrumenty.

Warto posłuchać wspomnianego utworu „Nasz czereśniowy ślub”, „Telefonów krzyk bez rana”, „Rogaliki z masłem dwa”, „Razem się zestarzeć”, „Noc podzielona przez dwa” i „Każdym uśmiechem się zachwycić”. Natomiast z pierwszej płyty proszę zwrócić uwagę na wspomnianą „Uwerturę”, następnie „Piosenka ze złotymi włosami”, „Miłość to słowa dwa”, „Na rynku anioł” i „Czarodziej życia”.

Oczywiście to tylko kilka utworów wybranych, ale tak naprawdę to warto posłuchać obie płyty, bo każda piosenka zawarta na tych albumach jest wyjątkowa.

Piotr Rubik tworzy muzykę, którą trzeba lepiej poznać, aby móc ją pokochać, a gdy się już pokocha będzie to miłość na całe życie…

Data premiery: 20.11.2015 r.

Piotr Rubik – „Pieśni szczęścia” – Tracklista:
CD 1
1. Uwertura
2. Piosenka ze złotymi włosami (Mateusz Bieryt)
3. Bukolika ze skowronkiem (Agnieszka Przekupień, Ewa Prus, Marcin Januszkiewicz, Mateusz Bieryt)
4. Uśmiechem dni ozdobić (Marcin Januszkiewicz)
5. Miłość to słowa Dwa (Agnieszka Przekupień, Marcin Januszkiewicz)
6. Na rynku anioł (Agnieszka Przekupień, Ewa Prus, Marcin Januszkiewicz, Mateusz Bieryt)
7. Piosenka z wichrów i przestworzy (Agnieszka Przekupień, Ewa Prus)
8. Jeszcze nie jest tak źle (Marcin Januszkiewicz, Mateusz Bieryt)
9. Czarodziej życia (Agnieszka Przekupień)

CD 2
1. Sprawy ważne (Agnieszka Przekupień, Ewa Prus, Marcin Januszkiewicz, Mateusz Bieryt)
2. Nasz czereśniowy ślub (Ewa Prus, Marcin Januszkiewicz)
3. Gdy góry przeskoczyć chcę (Mateusz Bieryt)
4. Zdrada (Ewa Prus)
5. Telefonów krzyk od rana (Ewa Prus, Mateusz Bieryt)
6. Rogaliki z masłem dwa (Agnieszka Przekupień, Mateusz Bieryt)
7. Razem się zestarzeć (Ewa Prus)
8. Noc podzielona przez dwa (Marcin Januszkiewicz)
9. Każdym uśmiechem się zachwycić (Agnieszka Przekupień, Ewa Prus, Marcin Januszkiewicz, Mateusz Bieryt)

Bonus Track
10. Miłość to słowa dwa – Wersja studyjna (Agnieszka Przekupień, Marcin Januszkiewicz)

Piotr Rubik – Miłość To Słowa Dwa ft. Agnieszka Przekupien, Marcin Januszkiewicz

Piotr Rubik – Nasz Czereśniowy Ślub (live)

Poprzedni artykułNiestabilna polityka Trumpa wobec Chin
Następny artykułNotesy reklamowe – czy to nadal dobra forma reklamy?
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here