Piłka ręczna: Mistrzostwa Świata w Danii i Niemczech bez udziału Reprezentacji Polski

0
Fot: Logo. Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn. Dania - Niemcy 2019 r.

To już 26. Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w tym roku odbędą się w Danii i Niemczech.

Jak co roku piłkarze ręczni rozpoczynają walkę w mistrzostwach. W tym roku mistrzostwa Świata odbędą się w Danii i w Niemczech. W minionym roku reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do mistrzostw Europy w tym roku na mistrzostwach Świata również ich zabraknie.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019 to oficjalny międzynarodowy turniej organizowany przez IHF, który ma na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny na świecie w handball’u.

W tym roku organizacja tego najpopularniejszego turniej przypadła Danii i Niemiec, chociaż ubiegały się o nią inne kraje m.in. Norwegia, Macedonia, Słowacja, Szwecja a także Polska.

W zawodach wystąpią 24 drużyny, które wcześniej uczestniczyły w eliminacjach do mistrzostw Świata, automatycznie zakwalifikowała się Francja jak mistrz świata z 2017 roku (dla przypomnienia drugie miejsce zajęła reprezentacja Norwegii, a trzeciej miejsce wywalczyła Słowenia) oraz Dania i Niemcy jako organizatorzy.

Zarówno Dania jak i Niemcy byli już organizatorami Mundialu. Dania była gospodarzem w 1978 roku, a Niemcy gościły inne państwa w 2007 roku.

Na ten turniej zostały wybrane najlepsze areny w kraju. Duńczycy przyjmą swoich piłkarzy w Kopenhadze w Royal Arena, która pomieści 13 000 tysięcy gości oraz w Herning w Arenie Jyske Bank Boxen (jej pojemność to 15 000 tys.).

Natomiast Niemcy ugoszczą swoich gości w czterech nowoczesnych arenach. Największa z nich jest w Kolonii to Lanxess Arena, która pomieści 19 250 gości. W Berlinie Mercedes-Benz Arena, jej pojemność to 14 800. W Hamburgu – Barclaycard Arena (13 300 pojemności) oraz najmniejsza w Monachium Arena Olympiahalle (pomieści 12 000 widzów), która na co dzień służy m.in. do organizacji koncertów i zawodów sportowych.

Polska w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2019…

Reprezentacja Polski walcząca w grupie 4 – razem z Portugalia, Cyprem i Kosowo nie zakwalifikowała się do tegorocznego Mundialu. Bardzo szkoda tych eliminacji bo patrząc na bilans nie było tak najgorzej. Awansowała Portugalia z pierwszego miejsca, Polska zajęła drugie miejsce z takim samym bilansem jak Portugalia (2 – zwycięstwa, 1 – remis, 0 – porażek, 5 – punktów), niestety przegraliśmy różnicą tylko jednej bramki. Trzecie miejsce zajął Cypr, a czwarte Kosowo.

W pierwszym meczu wygraliśmy z Kosowem 30:19 (13:12), w drugim wygraliśmy z Cyprem 13:46 (8:23), i na koniec w trzecim meczu zremisowaliśmy z Portugalią 27:27 (15:13).

Kto ma szanse na medal?…

Eksperci typują, która drużyna ma największe szanse na zdobycie Pucharu Mistrzostw Świata, może to być Chorwacja, Szwecja, Hiszpania, jak również Francja, która dwa lata temu cieszył się ze zwycięstwa.
Dania i Niemcy, którzy mają więcej siły, gdyż nie musieli przechodzić eliminacji też mogą zaskoczyć. Niemcy są w bardzo dobrej formie.

Argentyna, Katar i Brazylia te drużyny wymienia się jako zespoły spoza Europy, one również mają duże szanse zajść daleko. Dla reszty zespołów będzie to spore doświadczenie, to turniej który cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie.

Mistrzostwa Świata rozpoczną się 9 stycznie i potrwają do 27 stycznia 2019 roku.

Reprezentacja Polski w tym czasie rozegra turniej towarzyski w Palencii. W pierwszym meczu zmierzą się z Białorusią, która również nie wywalczyła awansu do mistrzostw Świata. Dla obydwu drużyn turniej w Hiszpanii będzie sprawdzianem, przed rozpoczynającymi się wiosną eliminacjami do mistrzostw Europy.

Polska rozegrała dotychczas dwa mecze w eliminacjach do mistrzostw Europy, zwyciężyli z Kosowem 37:13 (15:5), oraz przegrali z Izraelem 25:24 (12:12).

Wiosną zmierzą się w domu i na wyjeździe z Niemcami oraz rozegrają mecz na wyjeździe z Kosowem i zagrają w Polsce z Izraelem. Najtrudniejszym rywalem w tej grupie jest zespół z Niemiec.

Turniej towarzyski w Palencii:

Czwartek, 3.01.2019 r., godz: 17:55 – mecz Polska – Białoruś,
Piątek, 4.01.2019 r., godz: 19:55 – mecz Hiszpania – Polska,
Sobota, 5.01.2019 r., godz: 14:55 – mecz Polska – Arabia Saudyjska.

Eliminacje ME – mecze:

10/11.04.2019 r. – Polska – Niemcy,
13/14.04.2019 r. – Niemcy – Polska,
12/13.06.2019 r. – Kosowo – Polska,
15/16.06.2019 r. – Polska – Izrael.

Poprzedni artykułSpotkania J. Paderewskiego i R. Dmowskiego z prezydentem W. Wilsonem
Następny artykułSzeregowy Mrówka (kolejny fragment książki „Złapcie go!” Jana Chruślińskiego)
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here