[Photos] Belgrad, zdjęcia z podróży

0

The Cathedral of Saint Sava, Pawel Rogalinski08.05.2014 odwiedziłem Belgrad, w tym m.in. stare miasto czy też najstarszy w mieście, słynny hotel Moskva. Zapraszam do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

Belgrad jest jednym z najstarszych miast Europy – ma ponad 7000 lat. W czasach rzymskich znajdowało się w tym miejscu ważne ze względów strategicznych miasto Singidunum – nazwę Belgrad miastu nadano dopiero w IX wieku. W 1521 węgierski wówczas Belgrad został zdobyty przez Turków i poza okresem lat 1718–1739 należał do austriackiej linii Habsburgów aż do 1878. W tymże roku stał się stolicą Serbii, lecz tuż po wybuchu I wojny światowej stolicę przeniesiono do Niszu. W blisko miesiąc później Belgrad został przejęty przez siły zbrojne Austro-Węgier i Niemiec. W 1918 Belgrad ponownie stał się stolicą – do 1929 roku Królestwa SHS, w latach 1929-2003 Jugosławii, następnie w latach 2003-2006 Serbii i Czarnogóry, a od czerwca 2006 – Republiki Serbii.

[nggallery id=51]
Poprzedni artykułPraca dziennikarska, Sułtanat Omanu 05.2014
Następny artykułPraca dziennikarska, Belgrad 05.2014
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here