[PHOTOS] Abu Zabi: miasto, Wielki Meczet, Hotel Emirates Palace

0

Sheikh Zayed Grand Mosque, Abu DhabiZapraszam do obejrzenia mojej galerii zdjęć ze stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Abu Zabi to główne miasto ZEA, mające 600 tys. mieszkańców. Rozwój miasta i emiratu nastąpił w wyniku odkrycia złóż ropy naftowej. Blisko 19% mieszkańców ZEA to obywatele tego kraju. Resztę stanowią imigranci. Kraj ma unikatowy ustrój polityczny – federację emiratów. 

W Abu Zabi znajduje się ósmy największy na świecie meczet. W mieście wybudowano też najbardziej luksusowy w kraju hotel – Emirates Palace – zarządzany przez sieć hotelową Kempinski. Z początku miał on być siedzibą szejka budowaną z wielkim przepychem na specjalne spotkanie szefów państw. Budowla nie została jednak ukończona na czas i, aby uniknąć międzynarodowej krytyki, ogłoszono, że pałac wcale nie jest rezydencją szejka, a hotelem. Jego budowa pochłonęła około 10 mld złotych.

[nggallery id=52]

Poprzedni artykułMirosław Tłokiński: oszczędziliśmy sobie wstydu
Następny artykułPraca dziennikarska, Dubaj 06.2014
Paweł Rogaliński
Dr Paweł Rogaliński jest politologiem, medioznawcą, filologiem oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). W 2021 roku obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rozprawę doktorską pt. "Model polityka popularnego w komunikacji politycznej w państwach anglosaskich". Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here