Paweł Rogaliński numerem 4. na łódzkiej liście do Sejmu

0

Paweł Rogaliński to numer 4. na liście Zjednoczonej Lewicy w Łodzi. Kim jest? W dużym skrócie to łodzianin, 28 lat. Niezależny dziennikarz, publicysta, politolog, rzecznik prasowy organizacji pozarządowej (strona wyborcza: www.PawelRogalinski.com).

Dziennikarz Obywatelski 2009 roku, finalista międzynarodowego konkursu Młody Europejczyk Roku, „Młody Światowy Lider” wg. Fundacji BMW, pracował w instytucjach Unii Europejskiej. Jego „Przegląd Dziennikarski” przegladdziennikarski.pl został kilkukrotnie uhonorowany mianem Najlepszej Polskiej Strony.

Na Uniwersytecie Łódzkim ukończył: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, filologię angielską oraz zarządzanie. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Paweł Rogaliński swoją działalność dziennikarską poświęcił problemom ubóstwa, dyskryminacji i walce o prawa osób wykluczonych społecznie, za co przyznano mu Nagrodę Dziennikarską Unii Europejskiej. Poza tym, za swoją aktywność społeczną i dziennikarską, został wielokrotnie wyróżniony m.in. w Londynie, Berlinie, Strasburgu, Rio de Janeiro, Brukseli i Warszawie.

Jako kandydat do Sejmu rekomendowany jest przez stowarzyszenie „Pokolenia”, stowarzyszenie „Demokratyczne 1937”, a także oficjalnie poparty przez b. wiceminister zdrowia z ramienia Unii Pracy, dr n. med. Ewę Kralkowską, która sama nie zdecydowała się na start w wyborach.

Poprzedni artykułŚwiat pełen konfliktów
Następny artykułKampania parlamentarna, Łódź 10.2015
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here