Paweł Rogaliński Dziennikarzem Obywatelskim Roku

14

Paweł Rogaliński, dziennikarz obywatelski 2009 rokuDziś na Gali Finałowej w Warszawie otrzymałem nagrodę i tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku. Organizatorami konkursu byli: Wiadomości24, Orange, TVP.pl, Polskie Radio Trójka, Press, Polska The Times, Wirtualna Polska, Gadu-Gadu, Polska, NaszeMiasto.pl. Od siebie chciałbym podziękować wszystkim moim czytelnikom za niezwykle dużą liczbę głosów. To dla mnie wielkie zaskoczenie i zaszczyt, że mogłem ponownie wejść na podium i odebrać tak prestiżową nagrodę. Tuż po Gali udzieliłem kilku wywiadów, także informacje o niej można znaleźć w wielu mediach.

Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Paweł Rogaliński

 Paweł Rogaliński, wywiad

Poniżej zamieszczam tekst informacji z portalu Wiadomości24.pl:

 

Wszystko już jasne. Podczas gali finałowej konkursów na Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku i Blogera 2009 Roku, która zakończyła się właśnie w Domu Dziennikarza w Warszawie, ogłosiliśmy wyniki obu konkursów.

Tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku głosami internautów otrzymał Paweł Rogaliński (1708 głosów). Drugie miejsce zajął Damian Juszczyk (680 głosów), a trzecie Michał Misiorek (443 głosy).

Dziennikarze Obywatelscy 2009 Roku, głosami internautów:
Paweł Rogaliński, Dziennikarz Obywatelski 2009 roku1. miejsce – Paweł Rogaliński
2. miejsce – Damian Juszczyk
3. miejsce – Michał Misiorek

To nie wszyscy nagrodzeni. Przypominamy, że wśród internautów, którzy brali udział w głosowaniu i do dnia 13 kwietnia 2010 roku dokończą procedurę rejestracji w serwisie Wiadomości24.pl, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

W tym roku o tytuł Dziennikarza Obywatelskiego Roku ubiegało się 200 kandydatów, publikujących na co dzień w wielu serwisach internetowych – od Wiadomości24.pl przez Moje Miasto, Interię360.pl po iThink.
Paweł Rogaliński, dziennikarz 2009 roku
Kapitułę konkursu dziennikarskiego w tym roku tworzyli:

Janina Paradowska, publicystka tygodnika „Polityka”,
Krystyna Kurczab-Redlich, reportażystka, autorka filmów dokumentalnych
Stefan Bratkowski, Honorowy Prezes SDP,
Adam Bodnar, sekretarz zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,
Piotr Boroń, członek KRRiT, twórca Forum Edukacji Medialnej,
Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Departamentu PR Grupy TP
Marek Iwaniszyn, laureat tytułu Dziennikarz Obywatelski Roku 2008,
Jerzy Jachowicz, dziennikarz śledczy,
Michał Karnowski, publicysta, komentator polityczny
Paweł Nowacki, Dyrektor ds. Rozwoju Serwisów Kontentowych Polskapresse,
Mirosław Ogórka, laureat tytułu Dziennikarz Obywatelski Roku 2008 według internautów,
Mariusz Składanowski, właściciel Joe Monster i Demotywatory.pl

 

 Więcej zdjęć znajduje się w Galerii tego blogu. Serdecznie zapraszam do zerknięcia na nie:

http://www.przegladdziennikarski.pl/?page_id=370

 

Media piszące o tym wydarzeniu:

– Orange – Telekomunikacja Polska:

relacja w formie filmu:

 http://www.blog.tp.pl/korporacyjny/entry/najlepsi_2009_bloger_i_dziennikarz

 

– Polityczni.pl

relacja w formie filmu:

http://www.polityczni.pl/dziennikarz_non_profit,_,_wersja_dla_nieslyszących,audio,110,4824.html

 

– e-biznes.pl:

(…) Z kolei internauci tytuł Dziennikarza Obywatelskiego 2009 Roku  przyznali Pawłowi Rogalińskiemu, dziennikarzowi i blogerowi piszącemu o polityce, gospodarce i społeczeństwie. W zeszłorocznym konkursie blogerskim Wiadomości24.pl Paweł zdobył 1. miejsce w kategorii “Życie”. (…)

http://e-biznes.pl/2010/03/znamy-juz-blogera-i-dziennikarza-obywatelskiego-2009-roku/

 

– Moje Miasto Warszawa:

(…) Następnie statuetki i dyplomy wręczono najlepszym dziennikarzom obywatelskim. Zdaniem internautów najlepszy był Paweł Rogaliński – bloger piszący o polityce, gospodarce i społeczeństwie. W zeszłorocznym konkursie blogerskim Wiadomości24.pl Paweł zdobył 1. miejsce w kategorii „Życie”. Kolejne miejsca w edycji 2009 zajęli Damian Juszczyk i Michał Misiorek (…) W tym roku o tytuł Dziennikarza Obywatelskiego Roku ubiegało się 200 kandydatów, publikujących na co dzień w wielu serwisach internetowych – od Wiadomości24.pl przez Moje Miasto, Interię360.pl po iThink. (…)

http://www.mmwarszawa.pl/7710/2010/3/11/znamy-blogera-i-dziennikarza-obywatelskiego?category=news

14 KOMENTARZE

 1. Kiedyś z ciekawości przeczytalam Pana wpisy jeszcze na starym blogu .Jako , że sama rozpoczełam studia typowo dziennikarskie   te wpisy bardzo mi sie podobaja .Gratuluje zasłużonej wygranej i mam nadzieje ,że kiedys mój pisemny warsztat będzie tak dobry  jak Pana . pozdrawiam i życze jeszcze większych sukcesów

 2. Panie Pawle.
  Z serca gratuluję tego zaszczytnego wyróżnienia. Jego rangę podnosi fakt przyznania go głosami tak zacnej Kapituły. Cieszę się, ponadto, że to właśnie łodzianin jest lauratem nagrody. Łączę wyrazy sympatii.

 3. Normal
  0
  21

  Panie Pawle, sukcesy niewątpliwie uskrzydlają. I radują każdego, bez względu na wiek i doświadczenie. Pan jest na początku swojej kariery zawodowej, życzę więc, by ten sukces przybliżał Pana do wartościowego celu, by praca dawała Panu satysfakcję, a Pańskie marzenie o "pisaniu w sposób maksymalnie obiektywny" się urzeczywistniło.
  Pozdrawiam serdecznie, Jolanta Paczkowska

 4. @ Jolanta Paczkowska
  bardzo pani niemiła. Niby na pozór pani gratuluje i składa życzenia a tutaj takie ukryte niemiłe treści… Nie lubię takich nieszczerych osób jak pani. Niech sie pani wstydzi za swoje zachowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here