Oto zwycięzca konkursu dla utalentowanej młodzieży. Wywiad

0
Bartłomiej Banachowicz. Fot: ABAX. Kopiowanie zabronione!

Bartłomiej Banachowicz, zwycięzca projektu ABAX Talents, opowiedział mi o konkursie, planach i marzeniach. Poznajcie Bartłomieja Banachowicza bliżej. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Justyna Borowiecka: Komisja ABAX Talents wybrała Ciebie z spośród wielu kandydatów. Co czujesz jako zwycięzca projektu ABAX Talents?

Bartłomiej Banachowicz: Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że udało mi się znaleźć w gronie uczestników projektu ABAX Talents. Bardzo się cieszę, że komisja dostrzegła i doceniła moje działania. Jest to dla mnie duże wyróżnienie.

Kto namówił Cię do udziału w programie?
– Do udziału w programie zachęcił mnie materiał promocyjny umieszczony na Facebook’u. Decyzję o aplikacji konsultowałem z rodzicami. Po dość długim omawianiu strategii pozostało mi przygotowanie odpowiedniego wniosku i wysłanie go do firmy ABAX.

Czego oczekujesz od ABAX w ramach projektu Talents?
– Moje oczekiwania wobec firmy ABAX zostały spełnione podczas pierwszej rozmowy, dzięki której dowiedziałem się więcej o projekcie, w którym obecnie uczestniczę. Myślę, że wsparcie merytoryczne, które obecnie otrzymuję od pracowników firmy jest cenniejsze niż jakiekolwiek wsparcie materialne i finansowe. Bardzo cenię sobie relację, którą nawiązaliśmy i wspaniałą atmosferę współpracy.

Masz 17 lat; wiążesz swoją przyszłość z animacją filmową?
– Moje obecne pasje na pewno wpłyną na wybór ścieżki zawodowej. Obecnie ciężko mi powiedzieć czy moja przyszła praca będzie wiązała się właśnie z animacją. Bardzo bym chciał by tak się stało, ale liczę się z tym, że niektórych rzeczy nie da się pogodzić. W takim wypadku na pewno będę się starał rozwijać moje obecne zainteresowania poza życiem zawodowym.

Warto dodać, że to nie jest Twoje pierwsze wyróżnienie, opowiedz o tych ważniejszych nagrodach?
– Pierwszym ważniejszym wyróżnieniem była nominacja do Nagrody im. Macieja Frankiewicza. Byłem wtedy w trzeciej klasie gimnazjum i nie miałem wyznaczonej ścieżki życiowej. Po prostu podążałem śladem moich zainteresowań i rozwijałem pasje. Wtedy znalazłem się w gronie dziesięciu osób nominowanych do tej nagrody. Kolejnym wyróżnieniem była nominacja do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Po raz drugi miałem okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy przedkładają dobro społeczeństwa nad własne potrzeby. Znalezienie się w takim gronie raz udział w wydarzeniach związanych z nominacją był dla mnie ogromnym zaszczytem i jednocześnie wspaniałą przygodą.

Pochodzisz z Poznania, powiedz gdzie się uczysz i co planujesz po zakończeniu szkoły średniej?
– Obecnie jestem uczniem klasy informatyczno-matematyczno-fizycznej w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jest to jedne z najlepszych liceów matematyczno-przyrodniczych w Wielkopolsce. Po ukończeniu szkoły średniej na pewno będę się chciał kształcić dalej, ale jeszcze nie wiem jaki kierunek wybiorę.

Jakie masz jeszcze zainteresowania?
– Jednym z moich zainteresowań jest ratownictwo wodne i ogólno pojęte bezpieczeństwo. Obecnie bardzo mocno współpracuję z WOPR Województwa Wielkopolskiego, dla którego prowadzę profilaktykę i edukację z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Staram się wspomagać moimi umiejętnościami działania, które mają zmniejszyć ilość niebezpiecznych wypadków na obszarach wodnych.

Co lubisz robić w wolnym czasie?
– Jestem zwolennikiem aktywnego wypoczynku. Lubię regenerować siły w trakcie robienia rzeczy, które sprawiają mi przyjemność. Wolny czas spędzam robiąc filmy, działając społecznie czy uprawiając sport. Czasem jednak lubię trochę poleniuchować i posłuchać muzyki.

Jakie masz plany na najbliższe dni / miesiące?
– Chciałbym jak najlepiej wykorzystać pozostały mi czas wakacji. Obecnie realizuję duży projekt związany z obchodami 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W wolnych chwilach angażuję się w profilaktykę nad wodą.

I na koniec możesz pozdrowić naszych czytelników i dodać coś od siebie.
– W tym miejscu chciałbym się zatrzymać i podziękować wszystkim, którzy wspierają mnie w podejmowanych przeze mnie działaniach. Jest jednak osoba, która w szczególności przyczyniła się do moich osiągnięć. Jest nią moją nauczycielka języka polskiego z gimnazjum, p. Anna Walkowiak. To właśnie ona stoi za tymi dwiema nominacjami, a działań, które podejmowała, bym mógł rozwijać swoje pasje, było znacznie więcej.
Jednocześnie chciałbym podziękować mojej rodzinie, która wspiera mnie przez wszystkie dni w roku i przez całą dobę mogę na nią liczyć. Pozdrawiam ciocię Basię.

Z Bartłomiejem Banachowiczem rozmawiała: Justyna Borowiecka.

Poprzedni artykułJakość życia osób niepełnosprawnych – realna pomoc czy fikcja?
Następny artykułPrzyszłość Europy
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here