Nazywam się Miliard. One Billion Rising Poland

0

Międzynarodowa akcja 14 lutego 2017 roku przebiegać będzie pod hasłem: Powstań. Zakłóć. Przyłącz się. Protest przeciwko przemocy jest organizowany w formie tańca i obchodzony jest na całym świecie; w Polsce organizujemy go od 2013 roku.

Akcja skupia się na problematyce wykorzystywania kobiet i dziewcząt oraz zachęca do międzynarodowej solidarności w domaganiu się położenia kresu wszystkim formom przemocy. Inicjatorką w 2011 roku była Eve Ensler, autorka „Monologów waginy”. W tym roku przyłączyło się około 210 państw na całym świecie i ponad 60 miast w Polsce.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia ofiarami przemocy jest już ponad jedna trzecia kobiet na całym świecie. Oprawcy to najczęściej osoby znajome, mężowie, partnerzy… i dlatego większość przypadków nie zostaje zgłoszona.

Łódzka akcja nosi nazwę „Nazywam się Miliard. Łódź” i odbędzie się na dziedzińcu Manufaktury – naszego partnera – 14 lutego o godzinie 20.00. Patronat nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Ambasadorką jest Anna Maria Wesołowska. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się.

***

2 lutego odbędą się urodziny Fundacji Centrum IN, której głównym celem jest stworzenie dobrze funkcjonującego miejsca inicjującego rozwiązania innowacyjne, integrujące i inkubujące w sferze ekonomii społecznej. Centrum IN wpisuje się w strategię zintegrowanego rozwoju Łodzi 2020+.

Fundacja stawia na szeroko pojęte innowacje społeczne podejmowane przez organizacje pozarządowe i sferę biznesu i mające na celu polepszenie jakości życia społeczności lokalnej. W tym roku profil swojej działaności będą prezentowały organizacje pozarządowe.

Prowadzenie organizacji jest równoznaczne z prowadzeniem i zarządzaniem przedsiębiorstwem, a poszukiwanie środków finansowania, partnerów i nowych pomysłów jest kluczowe dla dalszego jej funkcjonowania. Oprócz urodzin jest to także spotkanie integrujące środowiska organizacji i przedsiębiorców, które może zaowocować nowymi możliwościami współpracy.

2 lutego, godz. 17:00
Niebostan,
ul. Piotrkowska 17, Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here