Najlepsze aparaty fotograficzne do 2000 zł – ranking wakacje 2014

4

Zastanawiacie się nad zakupem pierwszej w życiu lustrzanki i nie bardzo wiecie co wybrać? Które lustrzanki są najpopularniejsze i najlepsze w 2014 roku? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji na Lipiec 2014 w budżecie poniżej 2000 zł.

Na zakup profesjonalnego aparatu nie trzeba wcale przeznaczyć kilkunastu tysięcy złotych zwłaszcza w przypadku jeżeli jest to Wasz pierwszy aparat – wtedy lepiej spróbować czegoś dobrego ale w przystępnej cenie. Osoby bardziej profesjonalne również znajdą tutaj coś dla siebie.

Wybraliśmy dla was po jednym aparacie z oferty najlepszych producentów aparatów fotograficznych na rynku.

1. Nikon D3200

Nikon 2

Ceny tego aparatu zaczynają się już od 1600 zł.

Aparat Jest wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli. Lustrzanka posiada zaawansowany mechanizm przetwarzania zdjęć i dzięki niej wykonamy naprawdę doskonałe zdjęcia i filmy w rozdzielczości Full HD. Aparat umożliwia bezpośrednie przesyłanie filmów oraz zdjęć do telefonu komórkowego wyposażonego w system Android. Jest to fantastyczny aparat, który został wyposażony w liczne technologie poprawiające jakość zdjęć.

Dla osób, które wybierają swoją pierwszą lustrzankę, Nikon przygotował tryb podręcznika, w którym w kilku krokach poznamy sekrety wykonywania pięknych zdjęć. Dzięki tak dużej rozdzielczości matrycy uzyskamy zdjęcia bez utraty szczegółów. Rejestrowanie filmów w Full HD to standard – jednak duża matryca i wysoka czułość ISO, umożliwią nagrywanie nawet przy słabych warunkach oświetleniowych. Warto na koniec wspomnieć o 11-polowym autofokusie, który pozwoli uchwycić precyzyjnie nawet szybko poruszające się obiekty.

Najważniejsze parametry techniczne: Rozdzielczość – 24,2 mln, Matryca CMOS 23,2 x 15,4 mm, 3” ekran ruchomy, nagrywanie filmów Full HD

2. Pentax K-500

Nikon 3

Ceny aparatu od Pentaxa zaczynają się od 1800 zł.

Aparat posiada niższą od Nikona rozdzielność na poziomie 16,3 mln pikseli, która gwarantuje zdjęcia dobrej jakości. Przetwornik CMOS pozwala na wykonywanie rzeczywistych i ostrych ujęć. Stabilizator obrazu w korpusie zapewni ostrość zdjęcia pomimo efektu drżenia dłoni. Aparat posiada możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p. Dobrze odwzorowuje kolory i najmniejsze szczegóły obrazu.

Aparat został wyposażony w autofokus  11/9 polami krzyżowymi – z możliwością podglądu na żywo, zostawiając użytkownikowi duże pole manewru czy kadrujemy przez wizjer, czy wyświetlacz LCD. Procesor PRIME M, w który został wyposażony aparat, pozwala na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć. Lustrzanka minimalizuje również szumy luminacji nawet przy niskiej czułości ISO.

Najważniejsze parametry techniczne: Rozdzielczość – 16,3 mln, Matryca CMOS 23,7 x 15,7 mm, 3” ekran stały, nagrywanie filmów 1080 p.

3. Sony A58

Nikon 4

Cena aparatu zaczyna się od poziomu 1500 zł.

Rozdzielczość aparatu od firmy Sony wynosi 20,1 mln pikseli. Przetwornik CMOS oraz wizjer OLED gwarantują idealne kadrowanie. Autofokus umożliwia wykonanie zdjęć z szybkością 8 klatek na sekundę – dzięki 15 punktowemu systemowi z 3 krzyżowymi czujkami. Lustrzanka nagrywa ostre ujęcia w rozdzielczości Full HD, a dzięki automatyce ostrości jest w stanie doskonale ująć nawet szybko poruszające się obiekty.

Aparat został dodatkowo wyposażony w opcję twórczych efektów, dzięki którym od razu możemy nadać takie efekty jak posteryzacja, częściowy kolor czy wygląd zdjęcia retro. Doskonała czułość ISO i tryb robienia zdjęć z ręki o zmierzchu umożliwia wykonanie serii zdjęć nocnych i połączenie ich w jedno zoptymalizowane zdjęcie.

Najważniejsze parametry: Rozdzielczość – 20,1 mln, Matryca CMOS 23,2 x 15,4 mm, 3” ekran ruchomy, nagrywanie filmów Full HD.

4. Canon EOS 100 D

Nikon 5

Cena tej lustrzanki zaczyna się od 1800 zł.

Jest to niewielka lustrzanka, która wykonuje doskonałe zdjęcia i filmy. Pomimo swoich rozmiarów, została wyposażona w rozdzielczość 18,0 mln pikseli i matrycę CMOS 22,3 x 14,9 mm. Jest prosta w obsłudze, posiada duży ekran dotykowy. Wykonuje zdjęcia z szybkością 4 klatek na sekundę i posiada 9 punktów autofokusa, pozwalających na wykonanie ostrych i wyraźnych zdjęć w każdej sytuacji.

Lustrzanka posiada możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD, a dzięki matrycy Hybric CMOS AF II gwarantuje płynną regulację ostrości. Canon wyposażył swój aparat w wyraźny i aktywny wizjer oraz dotykowy, 3 calowy ekran, z którego obsługa menu jest bardzo intuicyjna.

Najważniejsze parametry: Rozdzielczość – 18,1 mln, Matryca CMOS 22,3 x 14,9 mm, 3” ekran stały, nagrywanie filmów Full HD.

Podsumowanie

Patrząc na rozdzielczość matrycy można powiedzieć, że liderem pozostaje Nikon D3200 ze swoją rozdzielczością 24,2 mln pikseli. Rozdzielczość nie jest jednak zawsze najważniejsza. Wszystkie aparaty są wyposażone w matryce światłoczułe CMOS, które gwarantują najwyższą jakość cyfrowych zdjęć. Różnice między ekranami nie są wielkie – warto zastanowić się w tym momencie, czy zależy nam na tym, aby ekran się uchylał, obracał lub działał na dotyk. Przodownikiem w ilości punktów autofokusa jest Sony, oferując aż 15 punktów w porównaniu z 11 czy 9 pozostałych modeli aparatów. Na koniec warto wziąć pod uwagę nagrywanie filmów – tylko Pentax nie oferuje nam jakości Full HD, która w dzisiejszej dobie jest raczej standardem.

  • Zdjęcia aparatów pochodzą ze stron producentów.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z serwisem Foto4U.

4 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za komentarz. Niestety nie odniosę się do powyższego komentarza, gdyż jak Państwo widzą, jest to „Wpis gościnny”… Na moje własne artykuły zaś chętnie udzielę wszelkich odpowiedzi.
    Pozdrawiam serdecznie
    Paweł Rogaliński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here